Proste patenty, jak zagęścić włosy

Problem rzadkich włosów dotyczy w równym stopniu kobiet, jak i mężczyzn. Jednak dla mężczyzn rzadkie i wypadające włosy stanowią znacznie większy problem. Dzięki różnym prostym metodom można poprawić stan włosów. Jak zagęścić włosy domowymi sposobami? Przeczytasz dalej.

Dlaczego włosy są rzadkie lub tracą gęstość?

O gęstości włosów decyduje kilka czynników, przede wszystkim uwarunkowania genetyczne, dieta oraz pielęgnacja włosów. Stereotypem jest łączenie włosów rzadkich i cienkich oraz gęstych i grubych. Możesz mieć włosy cienkie i gęste, ale również rzadkie i grube.

O gęstości włosów decyduje ilość mieszków włosowych znajdujących się na głowie. Nie da się tej ilości powiększyć w sposób naturalny, bo jest to uwarunkowane genetycznie i trzeba się z tym pogodzić.

Bardzo często zdarza się, że jako dzieci posiadamy piękne gęste włosy, ale z czasem zaczynają wypadać i stopniowo stają się coraz rzadsze. Najczęściej przyczyną wypadania włosów są zabiegi stylizacyjne, które mają zapewnić efektowną fryzurę. Włosom szczególnie szkodzi:

– koloryzacja,
– rozjaśnianie,
– trwała ondulacja,
– wysokie temperatury (lokówka, prostownica, suszarka).

Większość tych zabiegów powoduje osłabienie, a nawet uszkodzenie mieszków włosowych. Więc jak zagęścić włosy? Wyeliminowanie tych czynników oraz prawidłowa pielęgnacja włosów, pozytywnie wpłyną na ich kondycję oraz gęstość.

Porady, jak olejować włosy

Jak zagęścić włosy? Prawidłowa pielęgnacja to podstawa

Podstawową sprawą jest odpowiedni dobór kosmetyków do pielęgnacji włosów. Muszą być dobrane nie tylko do rodzaju włosów, ale także mieć odpowiedni skład. Najlepsze efekty przynoszą produkty naturalne, które nie zawierają parabenów, konserwantów i barwników. Dzięki temu nie obciążają włosów. Lepsze rezultaty przynoszą kosmetyki kupowane w aptece lub sposoby domowe.

Jak zagęścić włosy domowymi sposobami? Nie jest to trudne, ale wymaga cierpliwości i systematyczności, efekty będą widoczne dopiero po kilku tygodniach.

Dobre efekty zagęszczania włosów przynoszą:

– prawidłowe mycie włosów,
– wcierki,
– maseczki,
– płukanki.

Prawidłowe mycie włosów polega nie tylko na dobraniu odpowiedniego szamponu, ale także na odpowiedniej technice. Mycie należy zacząć od masowania skóry głowy ruchami okrężnymi, które pobudzają krążenie głowy i aktywizują mieszki włosowe. Powstałą pianą można umyć resztę włosów. Najlepiej myć włosy w letniej wodzie.

Wcierki przynoszą bardzo dobre i szybkie rezultaty, należy wykonywać je 2-3 razy w tygodniu. Najlepsze rezultaty przynoszą wcierki z olejów, dlatego też często nazywane są olejowaniem. Na suche lub lekko wilgotne włosy należy nałożyć dowolny olej, następnie nałożyć czepek termiczny i można iść spać. Rano warto nałożyć odżywkę i na koniec umyć włosy szamponem. Równie dobre efekty przynosi wcierka z nasion kozieradki.

Maseczki to bardzo popularny sposób na poprawę kondycji włosów. Można w aptece lub drogerii kupić gotowe maseczki, ale lepsze efekty uzyskamy dzięki maseczce domowej. Wystarczy 1 łyżeczka drożdży, szklanka ciepłego mleka oraz łyżka miodu. Wszystkie składniki należy wymieszać, a po ostygnięciu wmasować w głowę i nanieść na całą długość włosów. Po godzinie włosy należy umyć. stosować 2-3 razy w tygodniu.

Płukanki włosów stosowane były już przez nasze babcie. Najlepsze efekty przynoszą płukanki z octu jabłkowego oraz ziołowe ze skrzypu, pokrzywy, czarnej rzepy oraz szałwii.

Jak zagęścić włosy? Zmień dietę

Włosy bardzo szybko reagują na niedobór witamin i mikroelementów. Do prawidłowego wzrostu włosy potrzebują witamin z grupy B, witaminy A, C, D. Z mikroelementów ważne są selen, magnez, żelazo, cynk, aminokwasy oraz nienasycone kwasy tłuszczowe.

Jak zagęścić włosy zmieniając dietę? Dieta poprawiająca kondycję włosów musi być urozmaicona. W jej składzie powinny znaleźć się mięso, ryby, nabiał, jajka, ale przede wszystkim warzywa oraz różnego rodzaju kasze. Natomiast należy unikać dużych ilości kawy, cukru, fast foodów i mięs smażonych.

Poprawa kondycji włosów i ich zagęszczenie przyniesie rezultaty, ale pod warunkiem, że wszystkie metody będą stosowane równocześnie i bardzo systematycznie.

Jak szybko zapuścić włosy?

Redakcja gzm.org.pl