Jak szybko zapuścić włosy?

Jak szybko zapuścić włosy, to bardzo częste zadawane pytanie, zwłaszcza przez osoby, którym zależy bardzo na posiadaniu długich i pięknych włosów. Zapuszczenie włosów jest często sporym problemem, dlatego warto będzie poznać najskuteczniejsze sposoby na szybsze zapuszczenie włosów. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że wzrost włosów jest sprawą indywidualną, dlatego sposoby na zapuszczenie włosów mogą różnie działać w przypadku różnych osób. Wszystkie sposoby powinny jednak znacząco poprawić kondycję włosów i przyspieszy ich dalszy wzrost.

Jak rosną włosy?

Włosy rosną przeważnie od 1 do 1.5 centymetra w ciągu miesiąca. Jeżeli będziemy wspomagać je naturalnymi kosmetykami, właściwą dietą, a także stosownym postępowaniem, mogą rosnąć o wiele szybciej. Będą też dużo zdrowsze, bardziej lśniące oraz mocne. By przyspieszyć porost włosów, powinniśmy przede wszystkim stale dostarczać do organizmu cennych mikroelementów. Wiele suplementów diety zawiera w sobie witaminę B10 czy krzem, co bardzo pozytywnie będzie wpływać na porost mocniejszych włosów, a także paznokci.

Zapuszczanie włosów a podcinanie końcówek

Oprócz pytania, jak szybko zapuścić włosy, ludzie pytają się często także o podcinanie końcówek. Zanim zabierzemy się do zapuszczenia włosów, powinniśmy je pierw skrócić. Starczy jedynie podcięcie samych końcówek, ponieważ przesuszone oraz rozdwajające się końcówki zaczynają się kruszyć, a my odnosimy wrażenie, iż włosy praktycznie nie rosną. Kolejną sprawą jest to, że zniszczone końcówki wykazują tendencję do tzw. prucia się, co oznacza, iż zaczynają przybierać zły wygląd. A chyba nie po to zapuszcza się pasma, żeby uzyskać efekt siana na głowie.

Jak szybko zapuścić włosy, wykorzystując domowe sposoby?

Jeżeli naszym celem jest wyhodowanie długich, pięknych włosów, nie trzeba od razu zapisywać się na profesjonalny zabieg w gabinecie fryzjerskim. Domowe sposoby na szybszy porost włosów są także skuteczne, a kosztować będą znacznie mniej. Warto polecić przede wszystkim olejek rycynowe, który powinien znaleźć się w kosmetyczkach wszystkich kobiet, chcących zapuścić włosy. Produkt ten jest genialnym remedium na włosy, które rosną wolną. Wszystko przez zawartość witamin A, E, a także kwasów tłuszczowych omega. Regularnie używany olejek rycynowy zagęści włosy, wzmocni je i sprawi, że będą rosnąć o wiele szybszym tempem. Cechuje się tym, że jest trochę ciężki oraz tłusty, dlatego najlepszą opcją będzie łączenie go z olejkiem bazowym, np. kokosowym bądź arganowym. Najlepiej nakładać go na końcówki bądź całe włosy. Taką czynność najlepiej będzie przeprowadzać minimum raz w tygodniu, zostawiając preparat na sen, a rano zmywając go dokładnie za pomocą szamponu.

Dieta i suplementacja

Jeśli chcemy ekspresowym tempem zapuścić włosy, nie powinniśmy zapominać o zdrowej diecie. Warto sięgać często po produkty o dużej zawartości witamin, mikro – i makroelementów, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dzięki dobrej diecie włosy powinny rosnąć zdecydowanie szybciej. Warto wymienić produkty bogate w witaminy A, B, E, C, a także minerały tj. żelazo, cynk, selen, krzem, miedź czy mangan. Powinno się także jeść jak najwięcej ryb.

Jak szybko zapuścić włosy? Poznaj naturalne maski oraz płukanki

Świetnym sposobem na przygotowanie odżywczych maseczek na włosy są np. jajka i wspomniany wcześniej olej rycynowy. Kolejnym świetnym produktem będzie nafta kosmetyczna i odrobina soku z cytryny. Świetnie będzie działać także maska z awokado oraz mleka kokosowego poprawiająca kondycję włosów – przeciwdziała ”pruciu się” końcówek włosów. Jeśli naszym celem są długie i gęste włosy, warto będzie wspomóc się preparatami, które znane są ze swoich właściwości pielęgnacyjnych oraz przyspieszających rośnięcie włosów. Powinniśmy przede wszystkim płukać włosy w naparach ziołowych z wysuszonych liści pokrzyw bądź skrzypów. Warto regularnie stosować kosmetyki opracowane z myślą o kobietach, które chcą przyspieszyć porost włosów. W liniach najbardziej popularnych marek kosmetycznych znajdziemy przede wszystkim szampony oraz odżywki ułatwiające zapuszczenie pasemek.

Przeczytaj też: Jak obciąć włosy? Najmodniejsze fryzury i długości

Redakcja gzm.org.pl