Jak obciąć włosy? Najmodniejsze fryzury i długości

Wiele z nas niejednokrotnie przekonało się, jak ogromną moc ma dopasowanie idealnej fryzury. Ułożenie oraz kolorystyka włosów jest w stanie całkowicie zmienić nasz wygląd. A zatem jak obciąć włosy, aby wyglądać i czuć się w nich doskonale?

Jak obciąć włosy? Fryzura a kształt twarzy

Jednym z głównych kryteriów przy obcinaniu włosów jest kształt naszej twarzy. Dlaczego jednym osobom pasują krótkie cięcia a inni wyglądają najlepiej we włosach sięgających talii? Odpowiedzią jest kształt twarzy. Profesjonalni fryzjerzy doskonale wiedzą jak obciąć włosy, aby współgrały one z rysami i charakterystyką twarzy. W najlepszej sytuacji są rzecz jasna te osoby, które mogą poszczycić się idealnym owalem twarzy o regularnych rysach. Osoby o nieco bardziej kwadratowej szczęce lub te o okrągłej twarzy, powinny stosować się do trików, dzięki którym ich fryzura będzie pasować idealnie i zniweluje widoczność ewentualnych mankamentów urody.

Jak obciąć włosy, czyli dylemat z grzywką

Wiele osób, które zastanawiają się jak obciąć włosy, staje przed dylematem – z grzywką czy bez grzywki? Mimo iż grzywka to wyłącznie kilka pasm włosów, potrafi ona całkowicie odmienić nasze oblicze. Trudno jest określić co tak naprawdę wpływa na to, czy komuś grzywka pasuje czy też jest całkowicie niewskazana. Najlepszym sposobem aby się o tym przekonać jest…fryzjerski eksperyment. Grzywki nie trzeba obcinać tuż nad linią brwi. Na początek wystarczy kilka pasm po bokach twarzy. Taką grzywkę można, w razie niepowodzenia, po prostu spiąć spinkami.

Komu pasują krótkie cięcia?

Krótkie cięcia wzbudzają sporo emocji. Kobiety, które decydują się na ostre cięcie, zwykle odbierane są jako niezależne, silne i pewne siebie jednostki. Warto jednak pamiętać, że krótka fryzura nie każdemu będzie służyć, a jej stylizacja może być trudniejsza niż nam się wydaje. Dla wielu osób obcięcie włosów na krótko jest symbolem zakończenia pewnego etapu w życiu. Dla innych jest to po prostu spontaniczna decyzja podjęta w kilka minut. Zanim jednak zasiądziemy na fryzjerskim fotelu warto dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Jednym z najczęstszych argumentów przemawiających za krótką fryzurą jest jej wygoda. Co ciekawe, stylizacja krótki włosów wymaga niekiedy więcej czasu i umiejętności niż w przypadku włosów długich. Warto wziąć to pod uwagę.

Najmodniejsze fryzury sezonu

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się tak zwane francuskie fryzury. Kobiety z Francji uważane są za najbardziej stylowe na całym świecie. Nic więc dziwnego, że projektanci oraz styliści fryzur wyznaczają trendy na podstawie tego, co aktualnie jest w guście paryżanek. Francuska fryzura jest charakteryzuje się pewnego rodzaju artystycznym nieładem na głowie. Głównym punktem takiego cięcia jest delikatna grzywka, która może sięgać brwi lub być nieco dłuższa, tworząc efekt tak zwanych „curtain bangs”. Idealną długością włosów jest ta sięgająca nieco poniżej ramion.

Jak obciąć włosy bez wychodzenia z domu?

W ostatnim czasie wiele osób zastanawiało się, jak obciąć włosy samodzielnie, bez wychodzenia z domu. Czy to w ogóle jest wykonalne? Jak najbardziej. Warto jednak pamiętać o tym, że aby sprawie obciąć swoje włosy, należy koniecznie zaopatrzyć się w ostre fryzjerskie nożyczki. Próba obcięcia włosów zwykłymi nożyczkami do papieru może skończyć się tym, że nasze końcówki będą poszarpane i zaczną się rozdwajać, co koniec końców i tak zaprowadzi nas na fryzjerski fotel. Jeśli czujemy, że jesteśmy w stanie samodzielnie poradzić sobie ze swoimi włosami, warto pamiętać o tak istotnej kwestii jak bardzo ostre nożyczki.

Zapuszczasz włosy? Dowiedz się, jak szybko zapuścić włosy

Redakcja gzm.org.pl