Jak dobrać podkład do rodzaju karnacji?

Podkład to niezbędny element w kosmetyczce każdej kobiety. Stanowi on bazę całego makijażu i wyrównuje koloryt naszej skóry. Źle dobrany może stanowić prawdziwą katastrofę. Zamiast rozświetlić i wyrównać skórę, wyeksponuje wszystkie niedoskonałości. Jak więc dobrać idealny podkład?

Podstawa makijażu

Dobrze dobrany podkład nie odcina się od reszty skóry ani nie tworzy maski na naszej twarzy. Należy uważać na jego kolor, nie chcesz wyglądać zbyt blado czy pomarańczowo. Posiadając idealnie dobraną bazę, reszta makijażu, to tylko formalność i sposób na podkreślanie naturalnego piękna.

Rodzaje karnacji

Każda kobieta jest wyjątkowa, co za tym idzie, ma inny rodzaj karnacji. Wyróżniamy kilka typów: jasna, śniada, czy porcelanowa. Rozróżnia je odcień skóry, który może być chłodny, neutralny, bądź ciepły. Nie wiesz jaką karnację posiadasz? Kurs makijażowy pozwoli Ci zdobyć wiedze między innymi na ten temat.

Jak sprawdzić, jaki masz rodzaj cery

Najprostszym sposobem jest przyjrzenie się żyłom na nadgarstku. Mogą być one w zależności od karnacji niebieskie, zielone bądź mieszane. Poniżej dowiesz się jakie żyły posiadają dane typy karnacji.

Kolejnym czynnikiem jest kolor oczu. Ich kolor może powiedzieć Ci równie wiele.

Na podkładach widnieje informacja do jakiej karnacji i typu cery przeznaczony jest dany produkt.

Oliwkowy typ karnacji

Nazywamy tak karnację, w której dominuje widoczny zielonkawy pigment. Oczy jakie najczęściej spotykane są to brązowe, piwne, zielone. Oliwkowa skóra pięknie opala się na brązowo, przez co nazywa jest typem, śródziemnomorskim.

Jasny typ karnacji

Jest to rodzaj neutralnej karnacji. W tym wypadku żyły, jakie pojawiają się na nadgarstku, będą w kolorze niebieskim i zielonym. Oczy, jakie charakteryzują osoby o jasnej karnacji to jasnozielone lub niebieskie. Skóra jest przeważnie blada bądź w brzoskwiniowym odcieniu. Towarzyszą jej piegi i włosy w kolorze blond czy też miedzi. Jeżeli szybko opalasz się na kolor czerwony, to prawdopodobnie Twój rodzaj karnacji.

Porcelanowy typ karnacji

Tak jak przy typie jasnym żyły, jakie występują na nadgarstku, będą niebieskie. Skóra porcelanowa jest bardzo jasna, a włosy kruczoczarne bądź ciemnobrązowe. Oczy, jakie występują w tym wypadku, są różnorodne od jasnoniebieskich, po czerń.

Śniady typ karnacji

Ta karnacja jest jak najbardziej ciepłą karnacją, a żyły w tym wypadku będą w zielonkawym odcieniu. Piegi, jakie mogą występować będą w kolorze rudym, brązowym. Oczy występujące to piwne lub brązowe. Kolor włosów to czarny, rudy albo brązowy. Osoby z tym typem karnacji szybko się opalają na brązowo.

Podkład, a rodzaj cery

Kolejnym istotnym elementem przy wyborze podkładu jest określenie rodzaju cery: sucha, przetłuszczająca się, normalna i mieszana.

Przy cerze przetłuszczającej idealnie sprawdzą się produkty matujące, które zapewnią przy okazji trwałość makijażu. Powinien również, działać antybakteryjnie i działać leczniczo.

Sucha skóra woli produkty rozświetlające i nawilżające. Ważne jest, żeby ten podkład posiadał witaminy oraz substancje przeciwdziałające wysuszeniu.

Trwałość podkładu

W zależności, czy szukasz podkładu na wieczorowe wyjścia, czy na dzień produkt będzie się różnić. Mocne, kryjące podkłady sprawdzą się idealnie na wieczorne/nocne wyjście. Wyglądają świetnie w sztucznym świetle, za to w świetle dziennym podkreślają, każdą nierówność Niestety stosując je w ciągu dnia, narazimy delikatną skórę twarzy na, chociażby zapychanie porów.

Na co dzień postaw na lekkie, mniej kryjące produkty. Nałożone na oczyszczoną, nawilżoną skórę, będą wyglądać świeżo i rozświetlająco. Jeżeli nie masz potrzeby stosowania dużego krycia, możesz skorzystać z kremów BB, bądź CC. To idealne rozwiązanie na co dzień. Nie obciąża to skóry, jest łatwe w aplikacji, a dodatkowo wyrównuje koloryt i stanowi bazę pod makijaż.

Zły wybór

Jeżeli nie trafiłaś z wyborem odpowiedniego podkładu, nic straconego! Na rynku istnieją przyciemniające lub rozświetlające mixery które zmieszane w odpowiednich proporcjach z zakupionym podkładem spełnią swoje zadanie i zapewnią idealne krycie. Produkty te zmieniają kolor, bez ingerencji w konsystencję. Wystarczy dodać odrobine do środka podkładu i gotowe. Możesz cieszyć się idealnym odcieniem.

Redakcja gzm.org.pl