Jak prawidłowo nakładać podkład do twarzy?

Stosowanie mocno kryjących podkładów do twarzy nie zawsze jest konieczne. Obecnie bardzo modny jest naturalny look i delikatny, lekko opalizujący makijaż. Do jego stworzenia warto wybrać podkład o lekkiej konsystencji i niskim stopniu krycia. Takie produkty doskonale rozprowadzają się na skórze i mają wiele cennych właściwości, dzięki czemu dogłębnie ją odżywiają. Jak nakładać podkład do twarzy, aby uzyskać pożądany efekt?

Odpowiednie przygotowanie skóry to podstawa

Nakładanie podkładu nie jest specjalne skomplikowane. Jednak w trakcie aplikacji łatwo można popełnić błędy, które będą trudne do naprawienia. Jeśli chcesz, aby produkt idealnie się rozsmarował i pokrył wszystkie zakamarki twarzy, musisz najpierw bardzo dokładnie oczyścić i wysuszyć skórę. Przed nałożeniem podkładu umyj skórę twarzy przy użyciu dobrego płynu micelarnego, pianki lub toniku, który szybko przywróci jej naturalne pH. Następnie wysusz twarz i zastosuj sam krem lub krem plus serum. Oba kosmetyki muszą dobrze się wchłonąć. Po ich nałożeniu skóra powinna być sucha i gładka. Na tak przygotowanej skórze możesz już rozprowadzić wybrany przez siebie podkład do twarzy.

Czym nakładać podkład do twarzy?

Jeśli nie chcesz, aby codzienny makijaż zajmował Ci dużo czasu, musisz zastanowić się, jaki sposób nakładania podkładu do twarzy będzie dla Ciebie najbardziej efektywny. Obecnie specjaliści rekomendują trzy metody, dzięki którym możesz uzyskać efekt idealnie gładkiej i promiennej skóry. Pierwsza metoda polega na nakładaniu podkładu przy pomocy specjalnej gąbeczki. Możesz ją kupić w każdej drogerii. Aplikacja przy pomocy gąbeczki jest bardzo higieniczna. Najpierw wyciśnij niewielka ilość podkładu na nadgarstek, a następnie zanurz w nim gąbeczkę. Produkt nakładaj na twarz ruchem wklepującym. Po każdym zastosowaniu gąbeczki musisz ją dokładnie umyć.

Kolejnym polecanym sposobem jest aplikacja podkładu przy użyciu pędzla. Ta metoda pozwala na bardzo dokładne rozprowadzenie kosmetyku na powierzchni twarzy. Kluczem do sukcesu będzie wybranie odpowiedniego pędzla. Jak nałożyć rozświetlający podkład do twarzy? Doskonałe efekty uzyskasz, jeśli wybierzesz średniej wielkości, płaski pędzel zrobiony z włókna syntetycznego. Pamiętaj, aby nie nakładać produktu na cały pędzel, a jedynie na jego czubek. Po każdym użyciu starannie umyj pędzel.

Ostatnim sposobem jest nakładanie podkładu do twarzy palcami. W tym celu musisz dokładnie umyć i wysuszyć ręce. Podkład należy aplikować ruchem wklepującym. Ta metoda daje bardzo naturalny efekt, ale może okazać się odrobinę mniej trwała.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Podczas nakładania podkładu niezwykle ważna jest kolejność wykonywanych ruchów. Najlepiej zrobisz, jeśli aplikację zaczniesz od czoła, a następnie będziesz kierować się ku dołowi twarzy. Zasada jest taka, że podkład nakłada się od środka twarzy ku zewnątrz. Warto podkreślić również, że makijaż nie może kończyć się na linii żuchwy, ponieważ wówczas całość będzie wyglądała bardzo nienaturalnie.

Prawidłowe nakładanie podkładu do twarzy można wyćwiczyć. Jeśli będziesz stosować się do powyższych wskazówek, szybko nauczysz się, jak robić to dobrze i dokładnie. Pamiętaj też, że od podkładu w dużej mierze zależy finalny wygląd makijażu. Dlatego wybieraj dobrej jakości produkty, które świetnie się rozprowadzają i nie tworzą efektu maski.

Materiał zewnętrzny

Redakcja gzm.org.pl