Makijaż na lato – zacznij od pielęgnacji!

Lato to wymagająca pora roku dla skóry. W tym czasie, ze względu na słońce, ciepły wiatr i suche powietrze, potrzebuje ona naprawdę dużo uwagi. Jeśli więc myślisz o idealnym letnim makijażu, który podkreśli Twoje naturalne piękno, zacznij nie od kolorowych kosmetyków, a od pielęgnacji.

Dobrze oczyszczona skóra zawsze Ci podziękuje

Dobre oczyszczanie to zawsze podstawa pielęgnacji. Jeśli naprawdę chcesz, by latem skóra wyglądała promiennie, jak w najlepszym makijażu, rano i wieczorem zadbaj o to, by pozbyć się całego brudu i sebum, które nagromadziło się w porach. To istotne zwłaszcza wtedy, gdy zmywasz makijaż z całego dnia. Pamiętaj – płyn micelarny wystarczy, by pozbyć się takich resztek jak maskara czy cień do powiek. Jednak tego, co zalega głęboko w porach, nie usuniesz za pomocą płynu i wacika. Musisz skorzystać z żelu czy pianki wraz z wodą. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że skóra rzeczywiście jest czysta.

Nie zapominaj o kremie z filtrem

Lato to nie tylko czas pięknej pogody i odpoczynku, ale przede wszystkim dużej dawki słońca. A ono, choć może opalać nas na czekoladowo, jest dla skóry naprawdę niebezpieczne. Fotostarzenie to tylko jeden z problemów, nie wspominając już o czerniaku. Jeśli naprawdę chcesz wyglądać pięknie latem, po oczyszczaniu zaaplikuj sobie dobry krem z filtrem. Dopiero na niego możesz nałożyć krem nawilżający, a następnie krem BB czy też podkład. Dzięki temu masz pewność, że słońce nie zaszkodzi Twojej skórze.

Nawilżanie, nawilżanie, nawilżanie

Słońce nie tylko opala, ale także wysusza. I to naprawdę mocno. A Twoja skóra – także pod makijażem – musi być na to przygotowana. Jeśli chcesz mieć pewność, że będziesz wyglądać dobrze, a skóra będzie czuła się jeszcze lepiej, nie zapominaj o dobrym kremie nawilżającym. Wieczorem natomiast, po całym rytuale pielęgnacyjnym, sięgnij po bogaty krem odżywiający, który pomoże skórze uporać się z problemami takimi jak brak jędrności i blasku.

Nawet najpiękniejszy, najbardziej skomplikowany makijaż, jeśli zostanie przygotowany na zaniedbanej skórze, nie będzie wyglądać dobrze. Dlatego malowanie się zawsze rozpoczynaj od pielęgnacji.

Redakcja gzm.org.pl