Kupujemy buty sportowe dla chłopca – na co zwracać uwagę?

O tym, że praktycznie każdy chłopiec ma masę energii, którą musi spożytkować, nie musimy nikogo przekonywać. Ważne jest jednak to, żeby kierować się nie tylko ceną, niezależnie od tego, czy będzie ona niska czy też wysoka, ponieważ to postawy mocno skrajne. Postanowiliśmy przygotować krótki tekst, w którym opiszemy kilka czynników wpływających na to, dlaczego akurat warto sięgać po dany model butów. Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do jego przeczytania.

Wybór odpowiedniego rozmiaru to podstawa!

Jeżeli chcemy kupić buty dla chłopca i noszenie ich ma sprawiać przyjemność, to najważniejszym czynnikiem jest odpowiedni rozmiar. Trudno kupować buty zbyt małe bądź zbyt duże. Owszem, kupienie dodatkowej pary na przyszłość, gdy urośnie mu stopa nie jest złą opcją, natomiast na chwilę obecną trzeba wybrać takie obuwie, które będzie dobrze dopasowane. Należy pamiętać, że złe obuwie będzie wpływać nie tylko na komfort, ale również na zdrowie. Zdecydowanie się na zbyt małe obuwie będzie powodować obcieranie stóp oraz możliwe problemy z palcami.

Aby buty były odpowiednio dopasowane, należy dokładnie przymierzyć każdy but. Zdarza się, że dany rozmiar pasuje w przypadku jednej pary, natomiast ten sam rozmiar innych butów jest już niewygodny. Kupowanie obuwia przez internet jest możliwe i choć nie ma możliwości przymierzenia butów, to jednak można zmierzyć stopę i dodać do wymiarów pół centymetra i tym samym buty będą dobrze leżeć na stopie. 

Przeznaczenie obuwia ma niemniejsze znaczenie

Chociaż wybór odpowiednio rozmiaru jest najważniejszy, to niemniejsze znaczenie ma też jego przeznaczenie. Musi być dokładnie określony cel noszenia butów. Jeżeli mają być to buty, które będą przeznaczone do oficjalnych wyjść, to na pewno nie mogą być to zwykłe trampki czy halówki. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku aktywności fizycznej. Buty sportowe chłopięce będą idealne i właśnie w takiej sytuacji, o której wyżej wspomnieliśmy warto je kupić.

Dobre buty powinny być odpowiednio wyprofilowane i dzięki niskiej podeszwie ułatwiać przemieszczanie się. Jeżeli dziecko gra na hali w siatkówkę, koszykówkę czy inną dyscyplinę, to na pewno muszą być to buty zapewniające utrzymanie się na nogach i przyczepność. Jej brak może doprowadzić do tragedii w postaci zwichnięcia stawu bądź innej kontuzji. Buty mają zapewniać komfort i sprawić, że chodzenie oraz uprawianie sportu będzie w nich wygodne.

Wygląd też się liczy!

Nie można zapomnieć o tym, że każde buty, niezależnie od tego, czy kupują je młodzi czy starzy powinny się po prostu podobać. Kiedyś nie było takiej ilości butów dla dzieci, a dziś producenci robią wszystko, żeby dziecko mogło wybrać takie buty, które mu się najbardziej podobają. Nie chcemy oceniać czy to dobre, natomiast warto zaznaczyć, że można wziąć pod uwagę zdanie dziecka na temat zakupu.

Sugerowanie się opinią dziecka sprawi, że dziecko już od najmłodszych lat będzie odpowiedzialne za decyzję, chociaż tutaj też trzeba uważać, żeby zbytnio nie rozpieścić dziecka i nie dać mu poczucia, że może sobie na wszystko pozwolić. Tak jak powiedzieliśmy, na półkach sklepowych jest tyle butów, że z pewnością każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Redakcja gzm.org.pl