Co warto wiedzieć o nowym Lexusie NX?

Samochody marki Lexus charakteryzują się luksusem, komfortem oraz małą awaryjnością. Te wszystkie cechy sprawiają, że wiele osób marzy o posiadaniu takiego auta. Jednak ten cel nie jest łatwy do spełnienia, ponieważ są to drogie pojazdy. Warto mieć jednak na uwadze, że cena tych samochodów jest adekwatna do ich jakości. W tym tekście poruszymy temat nowego Lexusa NX.

Agenda:

  • Marka Lexus – ogólne informacje
  • Nowy Lexus NX – ogólne informacje
  • Wersje i ceny nowego Lexusa

Marka Lexus – ogólne informacje

Marka Lexus należy do Toyoty i jest jej luksusową odmianą – dostępna jest na światowym rynku od 1989 roku. Motywacją do realizacji pomysłu związanego ze stworzeniem marki premium była konkurencja. Chodzi tutaj głównie o niemieckich producentów oraz Acure, która jest lepszą odmianą Hondy. Samochody marki Lexus można również spotkać na torze wyścigowym.

Ciekawostką wartą uwagi jest fakt, że przy projektowaniu pierwszych modeli Lexusa pracowało 60 projektantów, 1424 inżynierów (w tym 24 inżynierów silnikowych), 2300 techników oraz 220 innych osób. Pierwszym modelem luksusowej wersji Toyoty był Lexus LS 400, który był napędzany silnikiem benzynowym V8 o pojemności 4,0 l.

Nowy Lexus NX – ogólne informacje

Lexus NX drugiej generacji pojawił się na rynku w czerwcu. Pierwszą i jedną z najważniejszych informacji jest fakt, że auto to bazuje na platformie GA-K. Jest to baza, z której korzysta również najnowsza Toyota RAV4. Poza tym nowy Lexus NX dostępny jest tylko w wersji z napędem hybrydowym. Marka zaskoczyła jednak czymś nowym, mianowicie hybrydą plug-in, która pojawiła się po raz pierwszy. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że nowy model Lexusa NX jest troszkę większy od swojego poprzednika, co wiąże się przede wszystkim z większą ilością miejsca dla pasażerów oraz z większym bagażnikiem. Kolejną cechą tego auta jest pas świetlny na pokrywie bagażnika, który wygląda podobnie jak w przypadku Lexusa UX.

Oczywiście, jak w przypadku każdego modelu Lexusa, tak i w tym dostępne jest wiele zaawansowanych systemów bezpieczeństwa oraz najnowszych multimediów.

Wersje i ceny nowego Lexusa

Oczywiście, jak w przypadku każdego samochodu, tak i w przypadku nowego Lexusa NX dostępnych jest wiele jego wersji, co wiąże się oczywiście z różnicą w cenie. Należy więc przed decyzją o zakupie zastanowić się, jakie mamy potrzeby oraz czego będziemy wymagali od samochodu. Auto z większą ilością udogodnień i lepszym silnikiem z pewnością będzie droższe. Jest tak w przypadku każdego produktu – za jakość musimy zapłacić.

Nowy Lexus NX z 2022 roku jest dostępny w wersji z przednim napędem oraz z napędem cztery koła. Ten pierwszy rodzaj to Elegance i dopłata do napędu E-Four wynosi 10 tysięcy złotych, a drugi występuje w wersjach Business, Prestige, F Sport i Omotenashi. Jeśli chodzi o napęd na cztery koła to model Lexus NX 450+ E-Four można dostać za dopłatą:

  • 305 900 zł – wersja Prestige,
  • 355 900 zł wersja F Sport,
  • 355 900 zł – wersja Omotenashi.

Warto zwrócić uwagę na zaletę, jaką jest fakt, że Lexus NX jest objęty trzyletnią gwarancją z limitem przebiegu do 100 000 km.

Redakcja gzm.org.pl