Z czego wykonywane są peruki dla pacjentów onkologicznych?

Pacjenci onkologiczni często korzystają z peruk medycznych. Dzięki nim możliwe jest bowiem ukrycie wypadających włosów, które mają wpływ nie tylko na wygląd, ale również samopoczucie. Przyjmowana chemioterapia wywołuje poważne problemy z fryzurą. Trudno je zaakceptować, zwłaszcza kobietom. Dlatego to panie najczęściej decydują się na zakup peruk, ale panowie także korzystają z takiej pomocy. W artykule podpowiadamy, z czego są wykonywane wyroby.

Choroby onkologiczne wiążą się z cierpieniem, bólem oraz często złym stanem psychicznym. Schorzenie potrafi całkowicie odebrać dobry humor, zwłaszcza jeśli towarzyszy mu wypadanie włosów. Zazwyczaj prowadzi do tego leczenie w postaci chemioterapii. Jej przyjmowanie jest bardzo ważne, ale skutkiem tego często okazuje się pogorszenie stanu fryzury lub nawet całkowite wypadanie włosów. Pracownik sklepu z perukami Świat Peruk mówi: Pacjentom onkologicznym trudno się pogodzić ze zmianą wyglądu. Jest to szczególnie bolesne dla kobiet, które całe życie cieszyły się bujną, ładną fryzurą. Nagła utrata włosów może być dla nich ciężka, dlatego warto znaleźć wyjście z tej sytuacji.

Materiały wykorzystywane do produkcji peruk medycznych

Osoby cierpiące na choroby onkologiczne często decydują się na noszenie peruki. Jest to świetny sposób na zakrycie wypadających włosów. Dopasowanie odpowiedniego wyrobu sprawia, że inne osoby być może nawet nie zauważą, że nie jest to prawdziwa fryzura. Najlepiej sprawdzają się peruki wykonane z włosów naturalnych. Można je nosić każdego dnia, bez względu na wykonywane czynności. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by takie wyroby modelować, obcinać, a nawet farbować, w zależności od upodobań pacjenta. Dzięki temu zawsze możesz zmienić wygląd peruki, jeśli po pewnym czasie używania Ci się znudzi. Wśród peruk medycznych dostępne są również wyroby syntetyczne. Powstają one ze sztucznych materiałów, w związku z czym nie są tak wytrzymałe i odporne na uszkodzenia jak peruki naturalne. Na ich wybór najczęściej decydują się osoby, które chcą nosić produkt wyłącznie na specjalne okazje.

Niezależnie od tego, z jakiego materiału jest wykonana peruka, należy o nią właściwie dbać. Odpowiednia pielęgnacja przedłuża jej żywotność, co sprawia, że wyrób będzie mógł być używany przez dłuższy czas. Ważnym kryterium przy wyborze peruki medycznej jest z pewnością cena. Produkty z włosów naturalnych są znacznie droższe od wyrobów syntetycznych, ale pamiętaj, że na zakup takich środków przysługuje refundacja. Wybierając tańszy model, możesz liczyć na zwrócenie całej kwoty. Natomiast w przypadku droższych peruk, otrzymasz przynajmniej część pieniędzy. Taka pomoc okazuje się bardzo ważna dla pacjentów onkologicznych. Nie każdy bowiem może sobie pozwolić na zakup wysokiej jakości peruki. Warto ją jednak mieć, ponieważ poprawia zarówno wygląd, jak i samopoczucie. Zadbane włosy dodają pewności siebie.

Redakcja gzm.org.pl