Najsłynniejsze brytyjskie słodycze – spróbuj wszystkich!

Istnieje przekonanie, że Brytyjczycy to naród, który kocha pić herbatę. Jednakże wśród mieszkańców Wysp jest też wielu miłośników kawy, a ta niewątpliwie kojarzy się ze słodką przekąską.

Kruche ciasta, ciasteczka, czekolada, żelki, czy może chipsy – Brytyjczycy mają do nich słabość i często je podjadają. Chcesz to sprawdzić, odwiedzając Zjednoczone Królestwo? W tym celu zacznij szlifować swój angielski online!

Najpopularniejsze słodkie przekąski w Wielkiej Brytanii

Bez wątpienia poszukując tradycyjnych brytyjskich słodyczy, trafisz na fudges, czyli odpowiednik naszych cukierków znanych pod nazwą „krówki”. Ze względu na ich niewielkie rozmiary nadają się idealnie do przywiezienia do Polski i poczęstowania nimi najbliższych. Do kawy doskonale sprawdzają się ciasteczka Jaffa Cakes, czyli rodzaj naszych delicji. O czym warto też wspomnieć to fakt, że Brytyjczycy uwielbiają herbatniki, które dobrze komponują się zarówno z herbatą, jak i z kawą. Wśród dzieci dużą popularnością cieszą się natomiast żelki pokryte cukrem musującym – Haribo Tangfastics.

Najpopularniejsze słone przekąski w Wielkiej Brytanii

Domówka, wieczór ze znajomymi czy spędzony z rodziną przed telewizorem? To jedynie przykłady okazji, podczas których Brytyjczycy obok słodyczy chętnie spożywają również słone przekąski. Do najpopularniejszych należą niewątpliwie chipsy, a konkretnie odpowiednik amerykańskiej marki Lay’s, czyli brytyjski Walkers w różnych wariantach smakowych. Ponadto, do słonych przekąsek słynnych w Wielkiej Brytanii zalicza się fasolę, którą obkłada się tosty, a także popularne są uwielbiane przez starszych i młodszych frytki.

I Ty masz ochotę spróbować znanych w Wielkiej Brytanii słodkich oraz słonych przekąsek? Zastanawiasz się, czy wyjazd do tego kraju będzie dobrym pomysłem? Na pewno pozostanie niezapomnianym wspomnieniem na lata, jeśli tylko dobrze go zaplanujesz! Nie wiesz, od czego zacząć? Na początku poćwicz swój angielski w Krakowie lub w innym mieście, a potem wyrusz w prawdziwą podróż marzeń.

Redakcja gzm.org.pl