Paczka z Polski do Anglii – broker czy kurier?

Wysyłka paczki za granicę w ostatnich latach stała się czymś bardzo łatwym i szybkim. Aby nadać paczkę, np. do Wielkiej Brytanii wystarczy skorzystać z usług brokera kurierskiego lub wysłać paczkę bezpośrednio u konkretnego przewoźnika. Jakie zalety mają obie wymienione wyżej możliwości? Lepiej wysłać paczkę przy pomocy kuriera czy brokera kurierskiego? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Paczka z Polski do Anglii z brokerem kurierskim

Wysłanie paczki za granicę jest tanie i bardzo proste. W większości przypadków nie wymaga od nas nawet wychodzenia z domu. Nadanie paczki w taki sposób jest możliwe, m.in. dzięki brokerowi kurierskiemu. Broker to swego rodzaju pośrednik między klientem a firmą przewoźniczą. Największą zaletą korzystania z usług brokera kurierskiego są niskie ceny oraz duża wygoda. Na stronie internetowej brokera kurierskiego można w łatwy i szybki sposób porównać oferty różnych przewoźników i wybrać ofertę najbardziej dostosowaną do naszych potrzeb. Następnym krokiem jest zamówienie kuriera pod wskazany adres lub nadanie paczki w siedzibie brokera kurierskiego. Brokerzy stale negocjują ceny z różnymi firmami kurierskimi, dzięki czemu cena wysyłki jest znacznie niższa, niż w przypadku nadania paczki bezpośrednio u kuriera.

A może wysyłka paczki z Polski do Anglii za pośrednictwem kuriera?

Oprócz brokera kurierskiego można również skorzystać z usług konkretnego przewoźnika. Takie rozwiązanie dedykowane jest dużym firmom, które specjalizują się w sprzedaży wysyłkowej. W przypadku nadania paczki bezpośrednio u kuriera, dużo szybciej można otrzymać pieniądze za wysłany towar, jeśli zdecydujemy się wysłać go za pobraniem. Dużo łatwiejszy jest również proces zwrotu paczki. Wysyłka bezpośrednio u danego kuriera jest jednak rozwiązaniem znacznie droższym, chyba że zdecydujemy się na nawiązanie trwałej współpracy z daną firmą przewoźniczą. Takie rozwiązanie wymaga jednak nadawania określonej w umowie liczby paczek w ciągu miesiąca. Broker kurierski to też idealna opcja dla klienta indywidualnego – można za pomocą takiej strony nadać nawet jedną paczkę tanio, szybko i wygodnie.

Paczka z Polski do Anglii – broker czy kurier?

Wiele osób, które planują wysłać paczkę do Anglii zastanawia się, czy lepiej zrobić to za pośrednictwem brokera kurierskiego, czy też może skorzystać z usług konkretnej firmy przewozowej. Okazuje się, że trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ oba rozwiązania mają zarówno swoje zalety, jak i pewne wady. Wysyłka za pośrednictwem brokera kurierskiego jest zdecydowanie tańsza i wygodniejsza. Aby nadać paczkę, wystarczy wejść na stronę internetową brokera kurierskiego, wybrać najbardziej odpowiednią dla nas ofertę i zamówić kuriera do domu. Paczka z Polski do Anglii wysłana za pośrednictwem brokera dochodzi najczęściej w ciągu 3-4 dni. Wysyłka za pośrednictwem danego przewoźnika jest rozwiązaniem przeznaczonym raczej dla firm, które specjalizują się w sprzedaży wysyłkowej za granicę, ponieważ dzięki współpracy z konkretną firmą kurierską dużo szybciej można otrzymać pieniądze za wysłany towar oraz znacznie łatwiej można rozpocząć proces zwrotu paczki.

Redakcja gzm.org.pl