Dlaczego warto zdecydować się na kuriera Allekurier?

Osobom, które regularnie wysyłają paczki do Anglii powinny zdecydować się na kuriera Allekurier. Godny uwagi jest fakt, że firma przyjmuje do przewozu nie tylko przesyłki kurierskie od przedsiębiorstw, ale również klientów indywidualnych. Jakie są najczęściej wymieniane zalety omawianego rozwiązania? Dlaczego warto decydować się na wysyłki do Anglii z Allekurier?

Co trzeba zrobić, by wysłać paczkę do Anglii?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kurier jest zdecydowanie najlepszym sposobem na wysłanie paczki z Polski do Anglii. Nie wszyscy wiedzą, że Poczta Polska życzy sobie stosunkowo duży koszt przesyłki. Zdecydowanie lepszą opcją będzie zatem postawienie na standardowego, doskonale znanego przewoźnika. Oczywiście paczki do Anglii można bez żadnego problemu wysłać za pomocą firmy AlleKurier. Warto wiedzieć, że przesyłki kurierskie u omawianego kuriera są nie tylko niezwykle wygodne, ale również ekonomiczne. Bardzo dużej liczbie osób wydaje się, że procedura jest trudniejsza i bardziej skomplikowana w porównaniu do Poczty Polskiej. Najczęściej wymienianym atutem tego rozwiązania jest fakt, że cała procedura związana z nadaniem przesyłki odbywa się w domu. Wystarczy mieć dostęp do internetu.

Więcej informacji i możliwość wyceny paczki do Anglii online: https://allekurier.pl/przesylki-zagraniczne/paczki-do-anglii

Procedura związana z nadaniem paczki do Wielkiej Brytanii

Pierwszym krokiem będzie oczywiście otworzenie oficjalnej strony internetowej firmy kurierskiej i wypełnienie krótkiego formularza online. Należy podać takie informacje, jak wymiary wysłanej paczki, jej wagę czy kraj doręczenia. Kolejnym etapem będzie wycenienie przesyłki. Oczywiście pojawią się warianty usługi, na które można się zdecydować. Warto wiedzieć, że dla podanych wymiarów paczki klientowi wyświetlą się kurierzy, którzy będą w stanie doręczyć paczkę do drzwi. W przypadku wybrania danego pośrednika należy kliknąć przycisk „wybieram”, a następnie wypełnić wszystkie potrzebne dane. Będzie to przede wszystkim numer telefonu do odbiorcy, adres doręczenia czy adres e-mail. Należy także uzupełnić dane związane z zawartością przesyłki. Można również wybrać dodatkowe ubezpieczenie towaru wysłanego w paczce. Kolejnym etapem będzie opłacenie zlecenia, zapakowanie paczki i poczekanie na odbiór prze kuriera.

Ile dokładnie będzie kosztowała paczka z Polski do Anglii?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że koszt transportu paczki do Anglii będzie uzależniony od wielu czynników. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że im cięższa będzie paczka, tym więcej klient będzie musiał zapłacić za jej dostarczenie. Istotne znaczenie będzie miała także odległość do pokonania przez kuriera. Godny uwagi jest fakt, że przesyłka nadana drogą lądową będzie znacznie tańsza w stosunku do paczki kurierskiej wysłanej priorytetem (samolotem). Ponadto z dodatkowym kosztem będą musiały liczyć się również wszystkie osoby, które są zainteresowane ubezpieczeniem swojej przesyłki.

Jaki jest czas dostarczenia przesyłki do Anglii?

Nie jest możliwe jednoznaczne udzielenie odpowiedzi na wspomniane pytanie. Należy mieć świadomość, że na realizację standardowego zamówienia trzeba czekać 7 dni roboczych. Oczywiście wpływ na czas będzie miał również moment, w którym paczka będzie przekazana określonemu kurierowi. Bardzo istotne znaczenie będzie miała także odległość do miejsca docelowego. Ponadto nie zawsze w pobliżu miejsca docelowego znajduje się sortownia przesyłek należąca do danej firmy kurierskiej. Nikogo nie powinien zatem dziwić, fakt, że mieszkańcy Londynu czy Liverpoolu mogą dostać przesyłkę o jeden dzień szybciej, niż oddalone od nich prowincje.

Redakcja gzm.org.pl