Czym się kierować wybierając pióro do pisania dla dziecka?

Początki szkoły podstawowej bywają niekiedy dla dzieci dość trudne, ponieważ wiążą się one z poznawaniem wielu nowych umiejętności. Jedną z nich jest pisanie. Nie zawsze jest dla nas oczywiste, że to właśnie ta czynność może sprawiać dziecku trudności. Jednak możemy realnie mu w tym pomóc! Najlepszym sposobem na naukę pisania jest wyposażenie twojej pociechy w pióro. Ten rodzaj przyrządu piśmienniczego to najlepszy wybór na start przygody z pisaniem. Pióro do pisania posiada ogrom zalet, jednak należy je odpowiednio dobrać. Jak to zrobić? Jakie pióro będzie odpowiednie dla najmłodszych? Poznaj odpowiedzi na te pytania poniżej!

Zalety stosowania pióra u dzieci 

Pióro ze względu na swoją specyfikę jest idealnym przyrządem piśmienniczym do rozpoczęcia swojej przygody z pisaniem. Poprawna technika pisania piórem sprawia, że pismo staje się bardzo kształtne, równe oraz estetyczne. Właśnie z tego powodu niezwykle ważne, jest aby od najmłodszych lat wprowadzać dziecku technikę pisania piórem. Nauka ta zaowocuje w przyszłości nie tylko czytelnym, ale również bardzo ładnym pismem. Dodatkowo umiejętność pisania piórem kształtuje w dzieciach duże pokłady cierpliwości oraz dokładności w wykonywanych czynnościach.

Jak wybrać pióro dla dziecka?

Pióro do pisania dedykowane dzieciom posiadają inną specyfikę w porównaniu z piórami dla dorosłych, którzy opanowali już umiejętność pisania. Klasyczne pióra są cięższe, ponieważ wprawiona ręka dorosłego nie odczuwa już bólu związanego z pisaniem. W przypadku dzieci ból ten jest niezwykle powszechny. Dłonie pociech nie są przyzwyczajone do tego rodzaju chwytu oraz obciążenia. Z tego powodu pierwsze pióra powinny być lekkie oraz smukłe. Dłoń dziecka jest również mniejsza niż dorosłego, dlatego pióro powinno być stosunkowo wąskie w swojej budowie.

Następny ważny element to wyprofilowana obudowa pióra. Aspekt ten okazuje się równie ważny jak sama waga przyrządu. Spowodowane jest to także nie wprawieniem dłoni dziecka. Wyprofilowanie sprawia, że dłoń samoistnie odpowiednio układa się na piórze. Dzięki temu dziecko uczy się poprawnego chwytu pióra, ale również w następstwie długopisu czy ołówka. Prawidłowe trzymanie narzędzi piśmienniczych eliminuje problem z bolącymi dłońmi w czasie pisania.

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym aspektem wyboru pióra dla dziecka jest jego wygląd. Twoja pociecha z pewnością o wiele chętniej będzie podchodziła do lekcji pisania, jeżeli jej pióro będzie kolorowe. Barwne obudowy połączone ze świetną jakością oraz dopasowaniem do wymagań dziecka odnajdziesz w sklepie Waterman. To prawdziwy ekspert w dziedzinie produkcji piór!

Redakcja gzm.org.pl