Czy zioła na wzdęcia działają?

Nie da się ukryć, że bardzo niekomfortową dolegliwością są wzdęcia. Warto zaznaczyć, że problem wzdęć dotyczy nawet jednej trzeciej populacji.

Jakie są przyczyny wzdęć?

W dzisiejszych czasach ludzie jedzą zbyt tłusto i zbyt szybko. Z upływem lat dochodzi do zaburzenia czynności wielu narządów, a także może pojawić się problem z przeżuwaniem pokarmów. Nie wszyscy mają świadomość, że u niemowląt i noworodków występuje niedojrzałość przewodu pokarmowego. Dostępne są różne naturalne sposoby, które skutecznie pomagają eliminować wzdęcia. Jak najbardziej należy przemyśleć ich użycie przed wykorzystaniem farmakologicznych środków. Warto zaznaczyć, że wzdęcia brzucha występują częściej u kobiet i niezależnie od wieku. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że skarży się na nie około 35% populacji osób dorosłych. Przypadłość ta dotyczy zwiększenia obwodu brzucha oraz zwiększonej ilości gazów jelitowych. Trzeba pamiętać, że w jelitach mieści się blisko 200 ml gazów, a nawet 500 ml jest wydalanych każdego dnia. Sporą popularnością cieszą się zioła na wzdęcia, które można kupić w każdej aptece. Wytwarzanie gazów to proces fizjologiczny będący skutkiem połykania powietrza w trakcie spożywania posiłków. Należy pamiętać, że szybkie jedzenie związane z nadmiernym połykaniem powietrza prowadzi do zwiększenia ilości gazów w przewodzie pokarmowym.

Leczenie infekcji dróg moczowych

Stosunkowo częstą przypadłością są też infekcje dróg moczowych. Przeważnie jest to problem kobiet z powodu budowy anatomicznej, a przede wszystkim niewielkiej odległości między cewką moczową a odbytem. O infekcji mogą świadczyć niepokojące objawy ze strony pęcherza, między innymi częste oddawanie moczu, swędzenie i silne parcie. W tej sytuacji mogą pomóc sprawdzone leki na drogi moczowe. Przykre objawy można zniwelować dzięki silnym lekom na zapalenie pęcherza bez recepty. Bez recepty można kupić płyny doustne, zioła lecznicze oraz tabletki na zapalenie pęcherza. Preparaty różnią się nie tylko składem i właściwościami, ale również formą. Warto je dokładnie poznać, zanim sięgnie się po określony lek. Ostre i nawracające zakażenia dolnych dróg moczowych są wskazaniami do stosowania furaginy. Wybór leków ziołowych jest bardzo duży, więc każdy bez większego problemu może znaleźć coś dla siebie. Bez recepty dostępne są także ziołowe leki odkażające drogi moczowe. Mają one formę tabletek, płynów doustnych lub past do rozpuszczania w wodzie. W składzie obecne są wyciągi z rumianku, liści brzozy, borówki brusznicy oraz korzenia pietruszki.

Materiał zewnętrzny

Redakcja gzm.org.pl