Modna męska biżuteria na wiosnę 2023

Projektanci biżuterii tej wiosny przygotowali dla mężczyzn szerokie spektrum atrakcyjnej biżuterii. Wybór dodatków jest tak duży, że każdy mężczyzna powinien znaleźć idealną dla siebie ozdobę niezależnie od tego jaki styl ubierania preferuje. Jakie męskie bransolety, naszyjniki i obrączki warto wybrać w sezonie wiosenno-letnim?

Męskie dodatki, które nadają charakteru każdej stylizacji

W tym sezonie bardzo modna jest biżuteria męska wykonana z wysokiej jakości, naturalnych materiałów. Warto zwrócić uwagę na dodatki z kamieni naturalnych, lawy wulkanicznej czy skóry naturalnej. W zależności od potrzeb możemy postawić na biżuterię stonowaną lub przyciągającą spojrzenia wyrazistymi kolorami.

Jak nosić bransoletki męskie?

Do popularnych w tym sezonie dodatków zaliczamy bransoletki męskie. Możemy nosić je jako samodzielną biżuterię, łączyć z zegarkiem. Popularnym rozwiązaniem jest łączenie w jednej stylizacji bransoletki i naszyjnika wykonanego z tych samych materiałów. Jeżeli wybraliśmy bransoletkę ze stali szlachetnej w postaci łańcucha, możemy założyć naszyjnik z łańcuchem o tym samym splocie.

Do stylizacji casualowych będą pasowały bransoletki grubsze, wykonane z różnych materiałów (na przykład będące połączeniem skóry naturalnej, stali szlachetnej, rzemienia, koralików z kamieni naturalnych i lawy wulkanicznej).

Zawsze modne spinki do mankietów

Mężczyźni w każdym wieku przynajmniej od czasu do czasu zakładają garnitur. W przypadku bardzo eleganckich stylizacji nie mogą przesadzać z ilością ozdób, jednak mogą pozwolić sobie na efektowne spinki do mankietów. Mogą być one wykonane z drewna, metali szlachetnych (bardzo popularna jest szczególnie wysokogatunkowa stal szlachetna wykazująca odporność na uszkodzenia mechaniczne i niszczące działanie wilgoci). W sprzedaży dostępne są nawet spinki z kamieniami naturalnymi.

Stylowe obrączki i sygnety

Sygnety i obrączki to ozdoby bardzo cenione przez mężczyzn. Ich noszenie ma tysiące lat tradycji. Dawniej były one traktowane jako symbol władzy. W tym sezonie warto jest zwrócić uwagę na sygnety z herbami, które są mocnym akcentem w każdej stylizacji. Jeżeli nie chcemy, żeby nasza biżuteria się wyróżniała, zdecydujmy się na prostą, klasyczną obrączkę (na jej wewnętrznej stronie można wygrawerować dowolny napis lub rysunek).

Jak wybrać biżuterię męską na lata?

Mało kto kupuje biżuterię i wyrzuca ją po jednym sezonie. Zazwyczaj zależy nam na ozdobach, które będą jednocześnie modne i ponadczasowe. Niezależnie czy zdecydujemy się na zakup sygnetu, bransolety, łańcucha czy spinek do mankietów, postarajmy się znaleźć taką biżuterię, która będzie wykonana z solidnych materiałów (jest to gwarancja jej trwałości). Współcześni mężczyźni coraz chętniej zamiast klasycznego srebra i złota wybierają stal szlachetną. Jest ona popularnym materiałem do produkcji biżuterii, gdyż prezentuje się bardzo atrakcyjnie (pod względem wizualnym ne ustępuje droższym metalom), a jednocześnie jest wytrzymała i bezpieczna dla alergików.

Kolejną ważną kwestią jest rozmiar biżuterii. Upewnijmy się, że naszyjniki, łańcuchy, bransolety i sygnety są we właściwym rozmiarze. Nie powinny być ani za duże, ani za małe (w przeciwnym wypadku ich noszenie będzie albo mało komfortowe albo wręcz niemożliwe). Rozmiar biżuterii powinien pasować do budowy naszego ciała. Jeżeli jesteśmy wysocy i dobrze zbudowani – stawiajmy na masywniejsze, wyraziste dodatki. Mężczyźni bardzo szczupli i drobni muszą uważać na grube łańcuchy i masywne sygnety, gdyż w ich przypadku takie dodatki mogą okazać się nadmiernie przytłaczające.

Redakcja gzm.org.pl