Top 5 najlepszych filmów na Halloween. Który będzie najstraszniejszy?

Halloween staje się coraz popularniejsze w Polsce. Najstraszniejszy dzień w roku wymaga odpowiedniej oprawy. Mowa tutaj nie tylko o dekoracjach i upiornych przekąskach, lecz także filmach, które zagwarantują nam spory dreszczyk emocji. Jakie filmy na Halloween wybrać? Sprawdź nasze TOP 5 propozycji!

TOP 5 strasznych filmów na Halloween

Szukasz strasznych filmów, idealnych na halloweenowy wieczór? Sprawdź poniższe tytuły i zapewnij sobie dreszcz emocji.

1. Sinister

Sinister to jeden z najstraszniejszych filmów w historii kina. Jego akcja toczy się w domu na przedmieściach, w którym postanawia zamieszkać autor powieści sensacyjnych wraz ze swoją rodziną. Pewnego dnia odkrywa on taśmy filmowe – kroniki należące do poprzednich mieszkańców. To pamiątki nie tylko ich życia, lecz także śmierci… Główny bohater pragnie rozwiązać zagadkę zbrodni, jednak jego zbyt duża ciekawość sprawia, że sceny z taśm filmowych stają się rzeczywistością, a jego bliskim zagraża realne niebezpieczeństwo.

2. Host

Host to opowieść o grupie przyjaciół, którzy podczas trwającej pandemii decydują się na sesję spirytystyczną poprzez komunikator internetowy. Czują się bezpiecznie w swoich domach, każdy z nich ma dobry humor, a zaproszenie medium do rozmowy to dla nich zabawa. Ku ich zdziwieniu i przerażeniu okazuje się, że ich niewinna zabawa wywołała demona. Domy bohaterów nie są już bezpieczne, dochodzi w nich do strasznych i niewytłumaczalnych zjawisk.

3. Candyman

Legenda Candymana znana jest już od lat 90. XX wieku. Teraz powraca w nowej odsłonie. Każdy mieszkaniec Chicago wie, że aby wywołać makabrycznego upiora, wystarczy pięciokrotnie wymówić jego imię, patrząc w lustro. Choć od jego ostatniego pojawienia się minęło wiele lat, fotografik Anthony pragnie rozwikłać zagadkę Candymana. „Ciekawość to pierwszy stopień do piekła” – o prawdziwości tego powiedzenia z pewnością przekonał się główny bohater filmu, niezdrowo zaślepiony i zafascynowany monstrum.

4. Dziedzictwo. Hereditary

Odziedziczyć można cechy fizyczne, charakter, a także majątek czy tytuł szlachecki. Czy jednak dziedzictwem może być klątwa i mroczne koleje losu? W przypadku rodziny Grahamów – tak. Po śmierci seniorki rodu jej rodzina doświadcza dziwnych zjawisk. Choć początkowo tłumaczy je żałobą i przemęczeniem, szybko przekonuje się, że to nie przypadek, lecz konsekwencje „mrocznego dziedzictwa”.

5. Egzorcysta

Egzorcysta to klasyka gatunku – obowiązkowa pozycja na liście miłośników horrorów. Regan i jej mama prowadzą spokojne życie. Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia. Nastolatka zaczyna podupadać na zdrowiu, jednak lekarze twierdzą, że jest całkowicie zdrowa. Kiedy Regan zaczyna się dziwnie zachowywać i atakować swoją matkę, ta postanawia poszukać pomocy u księdza, który stwierdza, że dziewczynka padła ofiarą opętania przez szatana.

INEA – telewizja światłowodowa idealna na jesienne wieczory

Uwielbiasz oglądać filmy jesienią? Miękki koc, ciepła herbata i ciekawe, a zarazem mrożące krew w żyłach horrory to idealne połączenie dla Ciebie? Jeśli tak, zapewnij sobie dostęp do najlepszych tytułów dzięki telewizji HIWAY od INEATelewizja światłowodowa to nie tylko najwyższa jakość obrazu i dźwięku, lecz także szeroki dostęp wyłącznie do tych kanałów, które interesują Cię najbardziej. Wybieraj i zmieniaj w dowolnym czasie paczki tematyczne. Możesz zdecydować się m.in. na pakiety kanałów: sport, kids, document czy właśnie film. Co więcej, zyskujesz również dostęp do wypożyczalni VOD. INEA telewizja to uczta dla każdego kinomaniaka.

Materiał zewnętrzny

Redakcja gzm.org.pl