Recepta na antykoncepcje online

Tabletki antykoncepcyjne, to doustne środki antykoncepcyjne zawierające estrogen i progestagen. Mogą mieć one również inne zalety, takie jak: powstrzymują owulację, powodują również zmiany w śluzie w otworze macicy, zwanym szyjką macicy, oraz w wyściółce macicy, zwanej endometrium. Zmiany te uniemożliwiają plemnikom połączenie się z komórką jajową. Recepta na antykoncepcję online, jest dostępna dla pacjentek po wywiadzie medycznym z lekarzem.

Dlaczego warto stosować tabletki antykoncepcyjne?

Pigułki antykoncepcyjne są niezawodną formą antykoncepcji, z której można łatwo zrezygnować. Płodność może powrócić niemal natychmiast po zaprzestaniu przyjmowania tabletek.

Oprócz zapobiegania ciąży inne korzyści płynące ze stosowania tych tabletek obejmują:

 • Niższe ryzyko raka jajników i wyściółki macicy, ciąży pozamacicznej, torbieli jajników i nienowotworowych chorób piersi,
 • Poprawę w zakresie trądziku i nadmiernego owłosienia na twarzy i ciele,
 • Mniej nasilone skurcze menstruacyjne, zwane bolesnym miesiączkowaniem,
 • Zmniejszona produkcja androgenów spowodowana zespołem policystycznych jajników,
 • Zmniejszenie obfitych krwawień miesiączkowych spowodowanych mięśniakami macicy i innymi przyczynami, a także zmniejszenie niedokrwistości z niedoboru żelaza związanej z utratą krwi,
 • Leczenie zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS),
 • Krótsze, lżejsze miesiączki zgodnie z oczekiwanym harmonogramem lub w przypadku niektórych rodzajów tabletek złożonych, mniej miesiączek rocznie,
 • Lepsza kontrola cyklu miesięcznego i mniej uderzeń gorąca w okresie, w którym organizm dokonuje naturalnego przejścia do menopauzy.

Jak wygląda najbardziej popularny model tabletek antykoncepcyjnych?

Tabletki antykoncepcyjne są dostępne w różnych mieszankach aktywnych i nieaktywnych tabletek.

Opakowanie konwencjonalne. Jeden popularny typ zawiera 21 aktywnych tabletek i siedem nieaktywnych. Nieaktywne pigułki nie zawierają hormonów.

Pigułkę przyjmuje się codziennie i rozpoczyna nowe opakowanie po zakończeniu starego. Opakowania zazwyczaj zawierają tabletki na 28 dni. Krwawienie może występować co miesiąc w czasie przyjmowania nieaktywnych tabletek, które znajdują się na końcu każdego opakowania.

Lekarz może zasugerować stosowanie innej formy antykoncepcji, jeśli:

 • Jesteś w pierwszym miesiącu karmienia piersią lub w pierwszych tygodniach po porodzie,
 • Masz więcej, niż 35 lat i palisz papierosy,
 • Masz słabo kontrolowane wysokie ciśnienie krwi,
 • Cierpisz na zakrzepy krwi, w nogach — zwane zakrzepicą żył głębokich,
 • Chorujesz na raka piersi,
 • Cierpisz na migrenę,
 • Posiadasz niektóre choroby wątroby i pęcherzyka żółciowego.

Czy recepta na antykoncepcję online jest bezpieczna?

Jak najbardziej tak. Za pośrednictwem platformy telemedycznej pacjentka może umówić się do ginekologa na wizytę online. Podczas niej lekarz przeprowadzi z nią dokładny wywiad medyczny, prześwietli jej historię choroby oraz skontroluje wyniki badań. Jeśli nie będzie widział żadnych przeciwwskazań do przyjmowania przez pacjentkę tabletek antykoncepcyjnych, wypisze na nie receptę. e-Wizyta jest najszybszą drogą do uzyskania recepty na antykoncepcję online, gdyż wszystkiego możemy dokonać bez wychodzenia z domu.

Jeśli chcesz stosować złożone tabletki antykoncepcyjne, Twój lekarz może pomóc Ci zdecydować, który rodzaj jest dla Ciebie odpowiedni. Możesz połączyć się z lekarzem na platformie telemedycznej za pośrednictwem wizyty elektronicznej i porozmawiać z nim o wszystkich zaletach i wadach. Ginekolog przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad medyczny i jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań, recepta na antykoncepcję online będzie gotowa już po kilku minutach.

Materiał zewnętrzny

Redakcja gzm.org.pl