Krem rewitalizujący do twarzy – kiedy go stosować?

Krem do twarzy to podstawowy kosmetyk pielęgnacyjny. O jego prawidłowym doborze napisano i powiedziano już wiele, mimo to nadal znaczna część kobiet nie wie, kiedy i jaki krem do cery stosować. Problem sprawiają przede wszystkim kosmetyki o konkretnym i jasnym działaniu np. rewitalizujące. Kiedy więc warto po nie sięgać? Jak one działają?

Jak działa krem rewitalizujący?

Krem rewitalizujący to jeden z najpopularniejszych kosmetyków pielęgnacyjnych. Szybko można się o tym przekonać, przeglądają ofertę takich marek jak Biotherm. Proponują one kosmetyki energetyczne w wielu odsłonach i do różnego typu cery. Kosmetyki rewitalizacyjne przede wszystkim jednak przeznaczone są do cery dojrzałej, a wynika to z ich specyficznego działania. Ich głównym zadaniem jest bowiem dostarczanie skórze niezbędnych składników odżywczych takich jak minerały, kwasy, aminokwasy, witaminy. Efektem ma być poprawa kondycji cery, wsparcie jej naturalnych zdolności regeneracyjnych, a także pobudzenie włókien do produkcji kolagenu i elastyny.

krem rewitalizujący

Kiedy i kto powinien stosować krem rewitalizacyjny do twarzy?

Tak, jak wcześniej wspominaliśmy krem rewitalizacyjny to przede wszystkim przyjaciel kobiet z cerą dojrzałą. Sprawdzi się też przy cerze przemęczonej i problematycznej. Specjaliści doradzają również, aby po kosmetyki pobudzające skórę do działania sięgać latem, kiedy to cera jest najbardziej narażona na działanie promieni UV oraz utratę wody. Regularne ich stosowanie ma zapobiegać pojawianiu się wczesnych objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki i przebarwień. Takie efekty kuracji osiągnie się przy systematycznym stosowaniu kosmetyku. Najlepiej zaopatrzyć się w wersje kremu na dzień i na noc, a jego działania wspomóc serum i zabiegami kosmetycznymi np. peelingami, a także zdrowym stylem życia.

krem twarz

Jak wybrać dobry krem rewitalizacyjny?

W dobrych kremach rewitalizacyjnych główne składniki to witaminy. Tą podstawową jest witamina C, która doskonale radzi sobie z przebarwieniami i spłyceniem zmarszczek. Oprócz tego wyraźnie poprawia koloryt skóry, lekko ją rozjaśnia, niweluje ślady po bliznach, a także opóźnia moment pojawiania się pierwszych zmarszczek. W dobrym kremie rewitalizującym witamina C, czyli kwas askorbinowy powinien występować przynajmniej w 15%. Resztę muszą stanowić substancje nawilżające i łagodzące podrażnienia. Do tych najbardziej pożądanych zalicza się glicerol, mocznik, glikol propylenowy, kwas hialuronowy, ekstrakt z aloesu, ekstrakt z alg, kwas mlekowy, białka jedwabiu. 

Redakcja gzm.org.pl