Koszt za kilogram puszek: Wszystko, co musisz wiedzieć

Zastanawiasz się, ile kosztuje kilogram puszek? Ta informacja jest niezbędna, zwłaszcza w domach, gdzie gromadzą się takie odpady na co dzień. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ cena puszek aluminiowych na złomie jest zmienna i zależy od wielu czynników.

Agenda:

  • Skąd pochodzą puszki aluminiowe?
  • Jak obliczyć koszt za kilogram puszek?
  • Czynniki wpływające na cenę puszek
  • Wpływ jakości odpadu na cenę puszek
  • Ilość puszek na kilogram
  • Wpływ jakości surowca na cenę złomu aluminiowego
  • Zainteresowanie firm skupujących puszki
  • Podsumowanie

Skąd pochodzą puszki aluminiowe?

Puszki aluminiowe pochodzą głównie z napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Codziennie gromadzimy ich sporo, a ich cena w skupie aluminium jest często podawana na stronach internetowych firm recyklingowych.

Jak obliczyć koszt za kilogram puszek?

Cena za kilogram puszek jest zależna od wielu czynników. Na przestrzeni lat cena aluminium pochodzącego z puszek wahała się między 3,80 zł a 4,10 zł za kilogram.

Obecnie cena puszek po piwie wynosi około 4 zł za kilogram, co po przeliczeniu oznacza, że jedna puszka oddana do skupu aluminium jest warta około 7 groszy.

Zobacz także:

Czynniki wpływające na cenę puszek

Cena złomu puszki może zmieniać się z uwagi na zmiany polityczne i ekonomiczne, a także wahania na giełdzie metali. Na ogólną cenę puszki na złomie oddziałuje także niekorzystna koniunktura, jak również spadek zainteresowania wybranym surowcem, z uwagi na jego nieprzydatność do recyklingu lub też zbyt wysokie koszty przekształcenia go w surowiec wtorny.

Wpływ jakości odpadu na cenę puszek

Cena puszek aluminiowych po piwie, jak również po innych napojach alkoholowych i bezalkoholowych, jest uwarunkowana jakością konkretnego odpadu. Z racji tego cena złomu puszki aluminiowej została uśredniona.

Ilość puszek na kilogram

Na atrakcyjną cenę złomu aluminiowego puszki wpływ ma także ilość tego odpadu, jaka zawożona jest do wyspecjalizowanych punktów skupujących te surowce. Szacunkowo można przyjąć, że 50 sztuk puszek aluminiowych waży około 1 kg.

Wpływ jakości surowca na cenę złomu aluminiowego

Na cenę złomu aluminiowego w formie puszek, które dostarczane są przez klientów firmowych, wpływ ma także jakość tego surowca. Silnie zanieczyszczone odpady nie są w ogóle brane pod uwagę, ponieważ nie nadają się one do recyklingu lub też proces ten generuje bardzo duże wydatki, co jest nieopłacalne dla przedsiębiorstw, trudniących się tego typu działaniem.

Zainteresowanie firm skupujących puszki

W WasteMaster jesteśmy zainteresowani hurtowymi ilościami puszek aluminiowych. Jeżeli posiadasz firmę, która uzbierała lub generuje tego typu odpady, serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Podsumowanie

Podsumowując, ile kosztuje kilogram puszek zależy od wielu czynników, takich jak jakość i ilość odpadów, a także sytuacji na rynku metali. Ważne jest, aby regularnie monitorować te zmienne, aby uzyskać najlepszą możliwą cenę za swoje puszki aluminiowe.

Redakcja gzm.org.pl