Dlaczego warto współpracować z bezpośrednim importerem z Chin?

W Chinach produkowanych jest większość rzeczy. Firmy z całego świata zlecają tam wykonanie swoich wyrobów ze względu na niższe ceny. Nikt przecież nie chce przepłacać, więc jest to najlepsza forma na zaoszczędzenie. Również wielu polskich przedsiębiorców przeniosło swoją produkcję do tego kraju. Jest także wielu sprzedawców oferujących produkty prosto z Chin bez pośredników. Dlaczego warto skorzystać z ich oferty?

Co opłaca się kupić prosto z Chin?

W Chinach produkowane jest praktycznie wszystko. Począwszy od drobnych śrubek, poprzez baterie wszelkiego rodzaju, a skończywszy na sprzęcie RTV czy AGD. Produkty chińskie dla wielu osób kojarzą się z mało trwałymi przedmiotami, jednak nie zawsze tak jest. Owszem jest dużo drobiazgów, które są słabej jakości, ale to także przedmioty, które nie odbiegają trwałością i solidnością od tych wyprodukowanych na rodzimym rynku. Cena jest znacznie niższa, jeśli wybierze się produkty z Chin. Pomimo odległości koszty produkcji są tak niskie, że opłaca się je przewieźć z Chin do Polski wliczając w to wszystkie opłaty. W Chinach opłaca się kupić praktycznie wszystko. Tanio można nabyć produkty do ogrodu i domu, dekoracje ścienne, drobne przedmioty użytku codziennego, narzędzia, urządzenia elektroniczne czy biżuterię.

Bezpośredni importer z Chin

Na polskim rynku można znaleźć wiele produktów, które pochodzą prosto z Chin, gdyż ceny są znacznie niższe. Dlaczego bezpośredni importer z Chin to najlepsze rozwiązanie, by nawiązać z nim współpracę? Z uwagi na fakt, że dopełni on wszelkich formalności celno-skarbowych, sprowadzi każdy upatrzony przez klienta towar i pomoże przejść przez cały ten proces początkującym importerom. Magazynowanie rzeczy powoduje zwiększenie kosztów, co z kolei prowadzi do wyższej ceny. Bezpośredni importer z Chin oferuje bardzo konkurencyjne ceny i szeroki wybór asortymentu. Takich pośredników można znaleźć na różnego rodzaju platformach sprzedażowych. Coraz więcej osób zajmuje się tego typu działalnością, co sprawia, że można kupić naprawdę różne rzeczy z różnych dziedzin. Większość z tych przedmiotów jest tańsza o połowę, a czasami nawet i więcej. Robiąc zakupy bezpośrednio od importera, można zaoszczędzić sporo gotówki.

Dlaczego warto współpracować z bezpośrednim importerem z Chin?

Pominięcie pośredników w każdej branży powoduje oszczędność. Takie sytuacje mają miejsce w przypadku robienia zakupów czy korzystania z usług. Pośrednik musi przecież zarobić, a ten zarobek powoduje narzucenie marży na towar. Kupując u bezpośredniego importera z Chin, można liczyć na najniższą z możliwych cen. Taniej już się nie da. Jedynie można samodzielnie rozpocząć taką działalność, ale należy pamiętać, że jest to praca na pełen etat, która wymaga wiedzy i wdrożenia kilku procedur, które pozwolą zostać importerem towarów z Chin. Należy także pamiętać, że wiele towarów pochodzących z Chin jest dobrej jakości. Najczęściej większość osób kupuje z Chin elektronikę, która jest znacznie tańsza niż ta pochodząca z polskiej dystrybucji. Również drobne przedmioty codziennego użytku są bardzo opłacalne i warto przeszukać oferty różnych sprzedawców, aby sprawdzić, co mają w sprzedaży.

Redakcja gzm.org.pl