Czym kierować się, wybierając Samsung A53 5G, smartfon do gier?

Historia rozwoju elektroniki, a dokładniej telefonów komórkowych, pokazuje, jak dużej zmianie uległy te urządzenia. 20 lat temu mało kto brał pod uwagę fakt, że za kilkanaście lat możliwe będzie surfowanie po internecie za pomocą swojej komórki. Wiele osób z pewnością nie brało na poważnie tego, że w niedalekiej przyszłości na swoich telefonach będą mogli korzystać z gier, które przez długi czas były tylko przeznaczone na komputer. Jak nietrudno zauważyć, smartfony na przestrzeni lat przeszły prawdziwą rewolucję. Mimo to, chcąc wybrać telefon dla graczy, warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze. Czy Samsung AB3 5G sprawdzi się jako smartfon do gier?

Odpowiedni smartfon do gier – czy taki istnieje?

Samsung A53 5G to telefon, który może sprawdzić się w przypadku osób poszukujących wytrzymałego urządzenia. Jest odporny na zalanie czy zachlapanie[1] i dodatkowo posiada ochronę szkła Gorilla Glass. Czy okaże się równie dobrym rozwiązaniem w roli telefonu dla graczy?

Każdy, kto pozostaje na bieżąco z nowinkami technologicznymi wie, jakiej zmianie uległy smartfony. Producenci w coraz większym stopniu zwracają uwagę nie tylko na rozwój aplikacji mających na celu rozrywkę. Coraz więcej czasu poświęcają wdrażaniu rozwiązań, które okażą się optymalnym rozwiązaniem dla fanów gier komputerowych. Jednak by dany telefon mógł nosić miano smartfona do gier, powinien charakteryzować się określonymi parametrami. Jakimi?

Telefon dla graczy – na co zwrócić uwagę?

Na co przede wszystkim zwracać uwagę w parametrach urządzenia, jeśli zależy nam na tym, aby zdało egzamin jako smartfon do gier? W takiej sytuacji znaczenie odgrywają:

  • wyświetlacz o odpowiedniej wielkości;
  • odpowiednia ilość pamięci operacyjnej RAM;
  • wydajny procesor o dużej mocy;
  • odświeżanie ekranu, minimum 90 Hz, optymalnie – 120 Hz;
  • pamięć wewnętrzna (np. 128 GB);
  • wytrzymał i pojemna bateria;
  • jak najwyższej jakości dźwięk.

Oprócz wymienionych wyżej parametrów nie powinno się zapominać o odporności na przegrzanie. W czasie gry telefon pracuje na wysokich obrotach, dlatego warto upewnić się, że posiada technologię, która umożliwia chłodzenie określonych podzespołów. Detalem, ale w dalszym ciągu istotnym podczas wyboru smartfona do gier, jest także to, czy dobrze leży w naszej dłoni.

Samsung A53 5G jako smartfon do gier

Czy Samsung A53 5G sprawdzi się jako smartfon do gier? Jego parametry pozostają w tej kwestii jednoznaczne. Posiada ośmiordzeniowy procesor 5 nm oraz nawet do 8 GB pamięci RAM. 128 GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozszerzenia do 1 TB zapewnia optymalną ilość miejsca na Twoje ulubione gry. Natomiast wyświetlacz AMOLED 120 Hz umożliwia płynne przewijanie, co ma korzystny wpływ na przebieg gry.

[1]Galaxy A53 spełnia normę IP67. Na podstawie wyników testu zanurzenia do 1 metra w wodzie słodkiej przez maksymalnie 30 minut. Bezpieczne użycie tylko pod niskim ciśnieniem wody. Niezalecane używanie na plaży, w basenie, w wodzie z mydłem.

Artykuł powstał we współpracy z Samsung

Redakcja gzm.org.pl