BMW M3 – estetyka, charyzma i sportowy charakter

Czy można jeździć nie tylko szybko, dynamicznie, ale także bezpiecznie? Jak najbardziej tak! Samochody z serii BMW M3 są tego najlepszym przykładem. Co warto wiedzieć na ich temat? Dlaczego cieszą się one tak dużym zainteresowaniem?

Niemiecki producent BMW zatroszczył się o wrażenia wizualne!

Obecnie Klienci nie mogą narzekać na spore pole do manewru. Dawniej osoby zainteresowane konkretnymi modelami często musiały wybierać np. pomiędzy wygodą w czasie podróżowania, a sportowym designem… Teraz takiej konieczności nie ma! Odwiedź serwis BMW Kraków M-Cars i przekonaj się na własnej skórze (np. w czasie jazdy testowej), że pojazdy BMW M3 są bardzo eleganckie, wygodne i nie brakuje im sportowego pazura.

Modele z rodziny BMW M3 stanowią starannie zaprojektowane, a potem wykonane połączenie niezwykle wyrazistej czterodrzwiowej, trójbryłowej karoserii z mocno przykuwającym uwagę sportowym charakterem.

Co rzuca się w oczy? To np. wydatne nadkola, które od razu dają do zrozumienia, że mamy do czynienia ze sportowymi modelami. Dodatkowo dzięki nim są odpowiednio podkreślane szerokie rozstawy kół. Warto wspomnieć też o skrzelach M cechujących się trójwymiarową formą.

Mocne brzmienia wydobywają się zaś z rur wydechowych (mamy tutaj chromowane końcówki tych elementów). To nie wszystko. Dwie pary podwójnych końcówek rur wydechowych wyraźnie wystają z czarnego, błyszczącego dyfuzora, co także ma wpływ na wrażenia wizualne.

Zewnętrzne lusterka: połączenie praktyczności i elegancji

Zewnętrzne lusterka (z asferycznymi szkłami) są nie tylko regulowane w sposób elektryczny, ale także podgrzewane. Ma to zaś szczególne znaczenie w czasie trwania okresu jesienno-zimowego (dzięki temu zawsze będziesz mieć zapewnioną odpowiednią widoczność w trakcie realizowania rozmaitych manewrów itp.).

Te elementy są nie tylko praktyczne i proste w obsłudze. Dodatkowo producent BMW zadbał o to, aby nóżki zewnętrznych lusterek były dopasowane wizualnie do kołnierzy wpustowych szyb.

Wyposażenie na bardzo wysokim poziomie

Warto wspomnieć m.in. o 6-cylindrowym rzędowym silniku BMW M TwinPower Turbo, który charakteryzuje się nie tylko dużą mocą (w przypadku M3 Sedan to 480 koni mechanicznych, 550 Nm momentu obrotowego), ale także odpowiednim, wyraźnym brzmieniem (tak bardzo lubianym przez fanów sportowych pojazdów).

Na uwagę zwraca 6-biegowa skrzynia manualna, która jest płynna w obsłudze. Dzięki temu można liczyć na szybką i dynamiczną jazdę. Napęd na tylne koła sprawia zaś, że tego typu modele świetnie sprawdzają się na torach wyścigowych.

Jeździ się nie tylko płynnie, ale także komfortowo. Klienci mają do dyspozycji odpowiednią przestronność oraz regulowane w wielu płaszczyznach fotele sportowe M, które prezentują się znakomicie! Chcesz to zobaczyć na własne oczy? W takim razie odwiedź serwis BMW Kraków M-Cars!

Niemiecki producent nie zbagatelizował kwestii dotyczącej układu jezdnego M. Łączy on lekką konstrukcję i szczególnie wysoką sztywność, zoptymalizowaną geometrię zawieszenia z szerokim rozstawem kół, a także aktywny mechanizm różnicowy M.

Aby jazda była dynamiczniejsza i bardziej zwinna, zostały zastosowane także hamulce węglowo-ceramiczne M (które zmniejszają ogólną masę samochodu).

Poznaj dane techniczne!

W ofercie są m.in. modele BMW M3 w wersji Sedan. Ich wymiary to 4,794 m długości, 1,903 m szerokości (2,068 m z lusterkami) i 1,433 m wysokości. Masa własna wynosi 1780 kg, a maksymalna ładowność 505 kg.

Fani sportowych emocji oraz szybkiej jazdy będą w pełni ukontentowani. W końcu pojazdy BMW M3 w wersji Sedan rozpędzają się nawet do 250 km/h. Aby osiągnąć 100 km/h, potrzeba im zaś tylko 4,2 s.

Jak to jest z zużyciem paliwa? BMW M3 Sedan zużywa od 10 l do 10,1 l benzyny na 100 km (biorąc pod uwagę cykl mieszany). Pojemność zbiornika paliwa to 59 l.

Na jakie inne modele można się zdecydować? Są to m.in. BMW M3 Competition Sedan, BMW M3 Competition M xDrive Sedan, BMW M3 CS, BMW M 340i xDrive Sedan, czy M340d xDrive Sedan.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Masz zamiar skorzystać z jazdy testowej? Odwiedź autoryzowanego dealera M-Cars!

Obraz autorstwa Racool_studio na Freepik

Redakcja gzm.org.pl