W jakich stylizacjach sprawdzi się platynowy blond i komu pasuje ten kolor włosów?

Włosy w odcieniu platynowego blondu są uważane za modne i bardzo twarzowe. To prawda, jednak przy metamorfozie warto zachować ostrożność. Nie każdemu platynowy blond pasuje równie dobrze. Ważny jest też ubiór, jaki nosimy na co dzień.

Jaki to kolor włosów platynowy blond?

Jak wygląda platynowy blond na włosach? Najogólniej można powiedzieć, że to chłodny i świetlisty odcień blondu. Włosy są prawie białe i wyglądają jak pociągnięte srebrną poświatą.

W żadnym razie nie można przyrównywać platynowego blondu do siwizny. Siwe włosy na ogół są matowe i szare, na tle platynowego blondu byłyby wyraźnie widoczne.

Platynowy blond w naturze praktycznie nie występuje. Tylko nieliczne kobiety mogą się pochwalić tym odcieniem włosów. Natomiast liczba blondynek na ulicach wyraźnie sugeruje, że bez problemu można przefarbować włosy na platynowy blond.

Komu pasuje platynowy blond?

Platynowy blond jest kolorem zdecydowanym i bardzo wyrazistym, nie każdemu będzie w nim do twarzy. Na pewno mogą o nim zapomnieć osoby, które:

– mają na twarzy trądzik, blizny po trądziku, przebarwienia, uwidocznione naczynka – jasny kolor włosów uwypukli wszystkie te niedoskonałości, które raczej chciałoby się ukryć,

– mają zmarszczki – podobnie jak niedoskonałości, tak i zmarszczki są bardziej widoczne przy włosach w kolorze platynowy blond,

– mają okrągłą twarz lub nadwagę – nawet ostre cięcie nie pomoże – przy jasnych włosach twarz wyda się jeszcze bardziej okrągła,

– mają ciemną karnację – o ile można dopuścić blodn włosy przy ciemnych oczach z jasną oprawą, to ciemna cera i czarna oprawa oczu wykluczają farbowanie włosów na platynowy blond. Nie uda się uzyskać efektu naturalności.

Kto w takim razie może śmiało nosić platynowy blond?

To kolor idealny dla osób odważnych, pewnych siebie i śmiało kroczących przez życie, platynowy blond pozwoli im wyróżnić się w tłumie.

Osoby o delikatnych rysach twarzy, które chcą sobie dodać trochę powagi.

Osoby o porcelanowej cerze – będą pięknie wyglądać w platynowo blond włosach.

Osoby o jasnej karnacji, niebieskich lub zielonych oczach.

Jak się ubierać przy włosach w odcieniu platynowego blondu?

Kolor włosów do pewnego stopnia jest wyznacznikiem stylizacji i platynowy blond nie jest w tym wypadku wyjątkiem. Jeśli decydujesz się na ten kolor włosów, w twojej garderobie nie może zabraknąć ubrań butów i dodatków w chłodnych barwach, bo takie najlepiej komponują się z platynowym blondem. Postaw na chłodny błękit, seledyn, turkus, srebro, biel, odcienie chłodnego beżu.

Platynowy blond dopuszcza, wręcz wymusza odrobinę szaleństwa w tworzeniu codziennych stylizacji. Nie bój się odważnego łączenia kolorów i dodatków. Delikatna sukienka i glany? Jak najbardziej! Spódnica boho i ramoneska? Ależ oczywiście!

Oczywiście włosy w kolorze platynowego blondu nie wykluczają noszenia ubrań w kolorach uznawanych za ciepłe. Niemniej, zanim połączysz czerwień ze srebrem, zastanów się, czy jest po temu odpowiednia okazja. To dobry pomysł na imprezę, ale niekoniecznie do pracy.

Platynowy blond bardzo lubi ostre cięcia, asymetryczne fryzury, irokezy, jeżyki itp. To kolor wręcz stworzony do eksperymentów. A gdyby się nie udało, zawsze można włosy przyciemnić.

Artykuł sponsorowany

Redakcja gzm.org.pl