Umywalka nablatowa bez otworu na baterię – Czym kierować się podczas wyboru?

Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie łazienki bez umywalki. Jest ona jednym z ważniejszych elementów jej wyposażenia. To właśnie przy niej zaczyna się i kończy dzień, jest to też ten element, na który zazwyczaj zwraca się uwagę zaraz po wejściu do wnętrza. Jednymi z częściej wybieranych są umywalki nablatowe bez otworu na baterię. Jeśli chcesz dowiedzieć się czym kierować się podczas ich wyboru oraz czym charakteryzują się dobre produkty – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy.

Dlaczego warto jest wybrać umywalkę nablatową bez otworu na baterię?

Umywalki nablatowe bez otworu cieszą się obecnie ogromną popularnością! Modele te bowiem ze względu na sposób montażu sprawdzą się w praktycznie każdej aranżacji, bez względu na jej stylistykę. Ciekawie prezentują się w łazienkach nowoczesnych i minimalistycznych, a także i tych stylizowanych na wnętrza z dawnych epok, w stylistyce skandynawskiej, japandi czy urban jungle.

Warto wspomnieć o tym, że ze względu na sam sposób montażu umywalki nablatowej bez otworu na baterię są idealnym rozwiązaniem także do małych łazienek, w których każdy centymetr przeznaczony na przechowywanie jest na wagę złota. Sama umywalka nie zajmuje bowiem tak cennego miejsca w samej szafce. Nie jest powiedziane, że nie jest to dobre rozwiązanie dla łazienek z większym metrażem – tam także dobrze sprawdzają się umywalki nablatowe bez otworu na baterię.

Komfortowe użytkowanie umywalek nablatowych bez otworu na baterię

Umywalki nablatowe bez otworu na baterie wybierane są zazwyczaj ze względu na swoją estetykę. Warto pamiętać także o tym, że samo użytkowanie ich jest bardzo komfortowe. Ze względu na podwyższony rant bowiem, dużo łatwiej jest wykonać dane czynności higieniczne, takie jak golenie, mycie twarzy i wiele innych.

Wybierając umywalkę nablatową bez otworu na baterię trzeba jednak zwrócić uwagę na wielkość i kształt umywalki. Zasada jest prosta. Im dłuższa umywalka, tym jej rant może być niższy, im natomiast wyższy rant – tym model może być bardziej kompaktowy. Jeśli jest więcej miejsca na blacie szafki, warto jest wybrać umywalkę o większych wymiarach. Jest ona po prostu wygodniejsza w użytkowaniu.

Umywalka nablatowa bez otworu

Umywalka nablatowa bez otworu na baterię czy z otworem?

Umywalki nablatowe możemy podzielić na modele, które posiadają otwór pod baterię oraz takie, które są go pozbawione. Każdy z modeli posiada swoje atuty. Umywalki nablatowe z otworem na baterie są wybierane przede wszystkim wtedy, gdy nie ma zbyt dużej ilości miejsca na montaż baterii na blacie. Poza tym, dzięki temu, że umywalka i bateria są scalone, nie ma też problemu z zabrudzeniami, tworzącymi się wokół podstawy baterii sztorcowej.

Umywalki nablatowe bez otworu na baterie za to zachwycają swoją estetyką. Mogą mieć idealnie cienkie ścianki, które prezentują się niezwykle modernistycznie. Poza tym to właśnie do nich dopasować można popularne baterie umywalkowe sztorcowe. Do tego typu umywalek pasują również baterie ścienne podtynkowe lub natynkowe.

Biała, czarna, złota, szklana, stalowa, drewniana, ceramiczna?

Czym kierować się podczas wyboru dobrej umywalki nablatowej bez otworu na baterię? Przede wszystkim materiałem, z jakiego została wykonana. Obecnie coraz większa ilość umywalek jest wykonana ze specjalnego wzmocnionego materiału ceramicznego. Jest on niezwykle trwały, odporny na wiele czynników. Dzięki temu, że jest on bardziej wytrzymały, ścianki umywalki mogą być cieńsze, co ma wpływ na ich estetykę. Warto zwrócić uwagę także na to czy umywalka jest w 100% szkliwiona. Ma ona wtedy idealnie gładką powierzchnię, jest bezproblemowa podczas czyszczenia, osady łatwo można z niej usunąć. Jednymi z lepszych na rynku są umywalki nablatowe bez otworu Cersanit. Do ich produkcji wykorzystywany jest materiał Rocklite o szczególnych parametrach.

Redakcja gzm.org.pl