Ozdoby, które możesz wykorzystać do świątecznych dekoracji

Czasami wydaje się, że wraz z nadchodzącymi świętami musimy zmienić wszystkie dekoracje, które do tej pory zdobiły półki i na ich miejsce postawić te nawiązujące do świąt. Jest to jedna z możliwości i na pewno warto zakupić kilka dekoracji, powstałych z myślą o świętach Bożego Narodzenia. Możesz jednak wykorzystać te rzeczy, które przez cały rok zdobią Twoje półki – wystarczy, że trochę je odmienisz!

Co możesz wykorzystać do dekoracji świątecznych?

Jeśli nie chcesz usuwać z półek wazonów czy szklanych słoiczków, które stoją na nich cały rok, a jednocześnie chcesz uzyskać w domu świąteczny klimat – warto wykorzystać to, co masz. Do wazonu możesz włożyć gałązki świerku, szyszki, małe bombki i dzięki temu stworzyć jedyną w swoim rodzaju świąteczną dekorację. Jeśli dodatkowo chcesz, aby wieczorem dodawała ona uroku i rozświetlała mrok, możesz do niej włożyć lampki LED zasilane bateriami albo niewielką świeczkę.

Tak przyozdobiony wazon zyska nowe oblicze, a jednocześnie co roku będziesz mógł go wypełniać czymś innym. W ten sam sposób możesz wykorzystać drewniane czy metalowe misy, które w wielu domach stoją na stole czy komodzie. Wystarczy włożyć do nich odpowiednie dekoracje, które kojarzą się ze świętami, np. cytrusy przyozdobione goździkami oraz laski cynamonu. Sprawisz dzięki temu, że tego typu akcesoria zyskają nowe, świąteczne oblicze.

Gotowe figurki również mogą się przydać

Nawet jeśli jesteś miłośnikiem wykorzystywania tego, co już masz w domu w celu stworzenia nowej dekoracji, nie oznacza to, że nie możesz wkomponować w przestrzeń czegoś, co będzie nawiązywało tylko do tej tematyki. Dobrym pomysłem są figurki bożonarodzeniowe – będą pasowały do wnętrza i dodatkowo urozmaicą świąteczny klimat.

Możesz wybrać skrzaty, które postawisz przy choince albo posadzisz na półce. Są one oferowane w różnych rozmiarach i co więcej, niejednokrotnie mają też teleskopowe nogi. Będziesz mógł sam zdecydować czy skrzat pod choinką ma być wyższy, czy niższy. Możesz też wybrać figurki choinek, Dziadka do orzechów, reniferów, Mikołaja w różnych aranżacjach, jak i Świętej Rodziny. Możesz również zdecydować się na jeden rodzaj takich dekoracji albo wybrać kilka różnych. Pamiętaj jednak, aby takich dekoracji nie było zbyt dużo. Wówczas do Twojego wnętrza może wkraść się chaos.

Nawet kuchenne akcesoria mogą zyskać świąteczną odsłonę

Na Twoim stole zawsze stoi cukierniczka albo pudełeczko z cukierkami? Jeśli tak właśnie jest, powinieneś zadbać, aby i one zyskały świąteczny charakter. W sklepach oferowane są gotowe puszki, cukierniczki czy miseczki w charakterystycznych kolorach i z tematycznymi grafikami. Jeśli jednak nie chcesz kupować nowych rzeczy, warto zadbać o zmianę wyglądu tych, które już zdobią Twoją przestrzeń.

W jaki sposób? Możesz wziąć większy talerz lub miseczkę, postawić na środku cukierniczkę, a dookoła ułożyć orzechy laskowe i włoskie, gałązki drzewka iglastego, jak i plasterki pomarańczy lub cytryny. Taka dekoracja jest prosta do wykonania, jednak odmieni Twoje wnętrze, a wszystko to w towarzystwie przyjemnych, korzennych zapachów.

Artykuł sponsorowany

Redakcja gzm.org.pl