Nie tylko estetyka: na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze szafki RTV?

Telewizor od dziesięcioleci stanowi domowe „okno na świat”. Przez pewien czas to internet zaczął przejmować uwagę młodych ludzi, ale dziś dostęp do najważniejszych serwisów możesz mieć też ze swojego telewizora smart. Oznacza to, że zakup szafki RTV powinien być jeszcze bardziej przemyślany. Sprawdź, na co warto zwrócić jeszcze uwagę przy wyborze tego mebla do salonu lub sypialni.

Nowoczesne telewizory i ich wymagania wobec szafek RTV

Telewizory sprzed kilkudziesięciu lat zajmowały dużo miejsca i były ciężkie. Dlatego też wymagały dużych, masywnych szafek. Dziś lekka plazma czy ekran LED bez problemu wisi na ścianie. Jednak nie oznacza to końca szafek pod telewizorem – te jednak pełnią aktualnie nieco inne funkcje niż dawniej. Różnice te wpłynęły także na rozwiązania konstrukcyjne nowoczesnych, lekkich i estetycznych szafek.

Jakie funkcje pełni nowoczesna szafka RTV?

Nowoczesny mebel pod telewizorem ma inne zadania do wykonania niż dawniej:

  • Estetyka. Coraz większy nacisk kładzie się na wygląd salonu. Telewizor z kolei stanowi jego centralny element i od razu zwraca uwagę gości. Dlatego też warto wybrać mebel pasujący do wystroju całego pomieszczenia. Dobrym pomysłem jest jego dodatkowe ozdobienie figurką czy małym kwiatkiem – pamiętaj jednak, by dodatki nie przysłaniały akcji, dziejącej się na kolorowym ekranie.

  • Dodatkowe wyposażenie. Nowoczesne kineskopy posiadają dużą ilość dodatkowych wejść. PlayStation, Xbox, nowoczesny dekoder z dostępem do internetu oraz usług streamingowych, dodatkowe głośniki (najlepiej kino domowe), a nawet notebook czy telefon komórkowy. Szafka RTV zapewnia odpowiednie miejsce na wszystkie te urządzenia peryferyjne.

  • Szuflady na drobiazgi. W salonie często znaleźć można dziesiątki dodatkowych przedmiotów, których nie ma gdzie schować. Zamiast kupować nową komodę i szukać dla niej miejsca w pokoju, możesz postawić na szafkę pod telewizor z dodatkowymi szufladami czy szafkami.

  • Wytrzymałość. Korzystanie z peryferiów czy podłączanie dodatkowych przedmiotów pod telewizor oznacza, że często będziesz korzystać ze swojej szafki pod telewizor. Warto zatem postawić na mocny mebel o dużej trwałości.

Znalezienie szafki spełniającej wszystkie wspomniane aspekty nie jest łatwe.

Gdzie znaleźć sprawdzoną szafkę pod telewizor?

Poszukiwania najlepiej rozpocząć od miejsca sprawdzonego. Dobrym przykładem może być polski producent mebli Akord – https://sklep.akord.net.pl/152-szafki-rtv. Na ich stronie znajdziesz nie tylko nowoczesne i funkcjonalne meble, ale także ekspercką poradę i pomoc przy wyborze optymalnych mebli do domu.

Materiał zewnętrzny

Redakcja gzm.org.pl