Modne kolory ścian 2021

Nawet w dzisiejszych czasach modne kolory ścian wzbudzają duże zainteresowanie społeczeństwa i jednocześnie wywołują wiele kontrowersji. Zwracamy na nie coraz większą uwagę, a wynika to z faktu, iż każdy z nas chce, aby wnętrza jego domu wyglądały i prezentowały się świetnie. Nie ulega wątpliwości, że to w ogromnym stopniu przekłada się na przebywanie w danym miejscu, a tym samym skupienie czy odpoczywanie w nim. Ponadto, chcemy po prostu, aby dane pomieszczenie wpisywało się w najaktualniejsze trendy, a tym samym również przypadło do gustu naszych gości. Aby tak się jednak stało należy wcześniej dogłębnie przeanalizować ten temat i szczegółowo poznać modne kolory ścian 2021. Dokonanie odpowiedniego wyboru oczywiście wcale nie należy do najłatwiejszych zadań, ale po odpowiedniej analizie jest jak najbardziej do wykonania.

Jeden z najchętniej wybieranych kolorów

Nie ulega wątpliwości, że biel to kolor, który cieszy się wielką popularnością od wielu już lat. Można nawet powiedzieć, że obecnie przechodzi swój renesans. Trzeba również zdawać sobie sprawę, że biały pasuje idealnie niemal do każdej innej barwy. Niewątpliwie jest to więc jego duży atut, który zdecydowanie warto wykorzystać. Współcześnie łączy się go z dosyć intensywnymi kolorami, dzięki czemu całość nabiera charakteru. Co więcej, ma on również szerokie zastosowanie z tego względu, iż pasuje do różnych pomieszczeń np. łazienka, salon, a nawet pokój dziecięcy. Warto mieć więc na uwadze pierwszą propozycję, która z pewnością będzie popularna jeszcze przez wiele lat. Dzięki temu zyskuje się pewność, że dany pokój przez długi czas nie wyjdzie z mody i nadal pozostanie atrakcyjny. Wskutek tego również i meble nie zostaną zmienione i nadal będą pasowały do danego wystroju. Jest to więc również oszczędność pieniędzy na przyszłość.

Równie modny kolor ścian

Oprócz bieli ciekawą propozycją wydaje się być również pistacja. Wiele osób stawia współcześnie tylko i wyłącznie na ten kolor tzn. nie miesza go z żadnym innym. Są też również głosy, że wręcz przeciwnie świetnie współgra on z szarością i bielą. Propozycja ta jest o tyle gorsza, iż czasami bardzo trudno jest w tym przypadku dobrać odpowiednie dodatki. Mimo wszystko, pistacjowy cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem wśród społeczeństwa. Co ciekawe, sprawdza się on świetnie nie tylko w salonie, ale również w kuchni i łazience. Zdecydowanie warto więc wcześniej przyjrzeć się jemu i wypróbować próbkę takiego koloru. To w ogromnym stopniu ułatwia podjęcie ostatecznej decyzji.

Na znaczeniu coraz bardziej zyskują również inne barwy

W 2021 roku coraz większe znaczenie zaczął odgrywać kolor popielaty, który nie jest ani szary, ani beżowy, ale przede wszystkim jasny. Mimo wszystko barwa ta nie daje aż tak wiele światła, ale zdecydowanie dodaje całemu pomieszczeniu tajemniczego uroku i charakteru. Należy mieć również na uwadze, iż najczęściej kolor ten widać w salonach. Można go świetnie dopasować do wielu innych barw np. różu czy błękitu. Jest to już jednak sprawa dosyć indywidualna i zdecydowanie warto w tym przypadku uważać, gdyż bardzo łatwo jest przesadzić i efekt końcowy może być zupełnie odwrotny do oczekiwanego, a tego z pewnością nikt by nie chciał.

Kolejna ciekawa propozycja na rok 2021
Ciepłe odcienie beżu to niewątpliwie modne kolory ścian w salonie i nie tylko. Świetnie sprawdzą się one również w sypialni czy kuchni. Jest to najlepsza możliwa propozycja jeśli nie chce stawiać się na kolor biały, ale jednocześnie szuka się czegoś ładnego i tradycyjnego. Warto mieć również na uwadze to, iż beż jak mało który kolor zapewnia przytulną atmosferę w danym pomieszczeniu. Właśnie dlatego tak często poleca się go do wykończenia chociażby salonu. To kolor, który świetnie sprawdzi się właśnie w pomieszczeniu gdzie przebywać będzie cała rodzina.

Jakie jeszcze barwy pozostają nadal współcześnie w modzie?
Co ciekawe, ponadczasowymi barwami są chociażby błękit, granat, szarość czy zieleń. Kolory te w ogromnym stopniu nawiązują do natury oraz środowiska przyrodniczego, dzięki czemu dają możliwość wyciszenia, spokoju, a także przede wszystkim skłaniają do refleksji. Świetnie sprawdzają się w mieszkaniach, w których domownicy są na co dzień zabiegani i od czasu do czasu potrzebują kilku godzin odpoczynku oraz odcięcia się od dużej ilości obowiązków i problemów. Podobnie jest również w przypadku brązu z tym, że jest kolor ten zdecydowanie bardziej wymaga dobrania do niego odpowiednich dodatków i akcesoriów odpowiedzialnych za wykończenie pomieszczenia. Mimo wszystko, trzeba kierować się tutaj własnymi przemyśleniami, gdyż akurat w przypadku tych barw można bardzo szybko popełnić błąd. Chodzi tu o to, iż są to często kolory intensywne dlatego też warto być ostrożnym przy ich wyborze. Należy więc w tym przypadku zrezygnować z najciemniejszych odcieni, które raczej nie będą dobrze się prezentować w pomieszczeniach, a szczególnie tych, które są słabo doświetlone.

A co z pozostałymi propozycjami?
Mimo wszystko, trzeba zdawać sobie sprawę, że jest naprawdę wiele obecnie modnych kolorów, które świetnie się prezentują. W zasadzie współcześnie jest tylko kilka barw, których należy unikać. Nie ma też sztywno ustalonych reguł, które z nich są jeszcze modne, a które już nie. Zdecydowanie warto więc przy takim wyborze kierować się własnymi upodobaniami. Najważniejsze, aby nie były to kolory bardzo intensywne, które rażą w oczy, gdyż rzeczywiście one już wyszły z mody kilka la temu. Chodzi tu m.in. chociażby o kolor jasnoczerwony czy żółty. Ponadto, trzeba także spojrzeć na drugą stronę medalu – na ciemne, ponure kolory. One także nie wpisują się w ramy modnych aktualnie barw. Zdecydowanie należy zrezygnować chociażby z ciemnego fioletu czy pomarańczowego. Nigdy pomieszczenie nie spełni oczekiwań domowników, gdy będzie ponure. W ogromnym stopniu przekłada się to oczywiście na atmosferę w takim właśnie miejscu, która zdecydowanie nie będzie wpływać pozytywnie na relacje ludzi tam mieszkających.

Podsumowując, jak doskonale widać istnieje wiele kolorów na które zdecydowanie warto postawić w roku 2021. Mimo wszystko, trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że te, które wymienione zostały powyżej są tylko przykładowymi. Lista ta oczywiście jest o wiele dłuższa i współcześnie istnieje naprawdę wiele modnych barw, którym zdecydowanie należy się bliżej przyjrzeć. Ponadto, przy dokonywaniu takiego wyboru trzeba kierować się także własnymi preferencjami. Owszem, aktualne trendy również są niesłychanie modne, ale warto też wziąć pod uwagę indywidualne upodobania, gdyż to głównie my będziemy korzystali z tych pomieszczeń, dlatego też to nam powinny się one w największym stopniu podobać. Dobrze również aby taka decyzja nie została podejmowana pochopnie i podjęta była mimo wszystko odpowiedzialnie i rozsądnie. W wielu sklepach nie da się zwrócić farby po jej zakupie, a w szczególności gdy została chociaż w najmniejszym stopniu użyta. Z pewnością każdy chciałby uniknąć takich problemów dlatego też należy wcześniej szczegółowo przyjrzeć się temu tematowi i dokonać odpowiedniego wyboru.

Redakcja gzm.org.pl