Kawa do biura – jaką wybrać, by spełnić oczekiwania wszystkich?

Kawa w miejscu pracy nie tylko pomaga rozpocząć dzień. To też czynnik integracyjny, chwila relaksu i okazja do rozmowy z innymi członkami zespołu. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniej kawy do biura – takiej, która spełni różnorodne oczekiwania kawowe pracowników i nikogo nie wykluczy. Jak to zrobić? Przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów wyboru.

Podsumowanie:

  • Wybór odpowiedniej kawy do biura jest kluczowy dla zadowolenia pracowników i budowania pozytywnej atmosfery w miejscu pracy.
  • Oczekiwania kawowe wszystkich pracowników możesz spełnić poprzez zapewnienie różnorodności smaków, intensywności, a także uwzględnienie względów zdrowotnych i preferencji dietetycznych.
  • Coraz większe znaczenie ma również pochodzenie kawy – to, czy powstała bez szkody dla środowiska naturalnego i z poszanowaniem praw człowieka. Zakup ekologicznej kawy do biura i kawy fair trade jest więc dobrym krokiem w stronę budowania pozytywnego wizerunku firmy.
  • Wybór kawy to jedno, a zapewnienie jej regularnych dostaw do biura to drugie. Takie wsparcie otrzymasz, gdy zdecydujesz się na wynajem ekspresu do biura, zamiast jego zakupu na własność.

Co ma znaczenie przy wyborze kawy do biura?

1. Różnorodność smaków

Pierwszym krokiem do zadowolenia wszystkich pracowników jest zapewnienie różnorodności smaków. Rzadko nie zdarza się, żeby wszyscy lubili tę samą kawę, dlatego na wyposażeniu biurowego kącika kawowego powinny znaleźć się zarówno jasno, średnio, jak i ciemno wypalone ziarna o różnej intensywności smaku. Dobrze jest zaproponować pracownikom delikatniejszą Arabikę i mocniejszą Robustę. Wtedy każdy będzie miał szansę wybrać dokładnie taką kawę, na jaką ma aktualnie ochotę. Nie musisz jednak kupować ich osobno. Świetna kawa do biura to starannie wyselekcjonowane mieszanki Arabika-Robusta.

2. Względy zdrowotne i preferencje dietetyczne

Większość ludzi pije kawę dla zawartej w niej kofeiny i jej właściwości pobudzających. Nie każdy jednak lubi ten szybki zastrzyk energii. Są też osoby, które ze względu na choroby lub dietę nie mogą spożywać kofeinowej kawy. Z myślą o nich warto wybrać również bezkofeinową kawę do biura.

3. Rodzaj ekspresu do kawy

Kawa ziarnista oferuje bogactwo smaku i aromatu, ale przed parzeniem musi zostać dobrze zmielona. Właśnie dlatego najlepiej sprawdza się w automatycznych ekspresach do kawy z wbudowanymi młynkami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by użyć jej w ekspresie kolbowym i przelewowym – wtedy jednak trzeba zmielić ziarna poza ekspresem, przy użyciu odpowiedniego młynka. To nieco wydłuża czas przygotowania kawy. A w miejscu pracy każda minuta jest na wagę złota. Z tego powodu jeśli w biurze korzystacie z ekspresu przelewowego, warto wybrać kawę mieloną. Alternatywa to rozpuszczalna kawa do biura, którą przygotujecie bez ekspresu.

4. Ekologia i odpowiedzialność społeczna

Coraz więcej osób zwraca uwagę na pochodzenie kawy i to, czy została wyprodukowana z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw człowieka. Jeśli chcesz, by Twoja firma była postrzegana jako świadoma i odpowiedzialna, koniecznie dodaj do biurowego katalogu kawę organiczną i fair trade.

Stały dostęp do wysokiej jakości kawy – to też ważne

W kontekście kawy do biura ważna jest regularność dostaw – tak, by pracownicy mieli stale do niej dostęp i byli przekonani o profesjonalnym zarządzaniu biurem. Jeśli nie chcesz tracić cennego czasu na samodzielne zamawianie kawy i chcesz wyposażyć biuro w nowy ekspres, zwróć uwagę na wynajem ekspresu do kawy. To usługa, w ramach której możesz liczyć nie tylko na nowoczesny sprzęt, ale też na dostawy wcześniej wybranej kawy w najdogodniejszej dla Ciebie częstotliwości i ilości.

Materiał zewnętrzny

Redakcja gzm.org.pl