Gdzie odbywają się koncerty w Katowicach?

Koncerty w Katowicach i wydarzenia na Śląsku bardzo często kojarzą się z legendarnymi miejscami, niezapomnianymi występami oraz wielkimi gwiazdami, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi. Miasto obfituje w wiele wspaniałych sal koncertowych i kulturalnych wydarzeń, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy preferujemy rockowe brzmienia, czy muzykę klasyczną, w Katowicach z pewnością znajdziemy wydarzenie, które dostarczy nam mnóstwo niezapomnianych chwil i wielu emocji. 

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Międzynarodowe Centrum Kongresowe otwarte zostało w 2015 roku. Od tego czasu zaprasza ono liczne gwiazdy na koncerty, a także organizuje kongresy i konferencje. Jest ono bezpośrednio połączone z innym bardzo znanym obiektem na Śląsku – Katowickim Spodkiem. MCK mieści się w tak zwanej Strefie Kultury, gdzie znajduje się m.in. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia i Muzeum Śląskie. Architektura tego obiektu nawiązuje do tradycji górniczych Śląska i mocno wyróżnia się na tle innych budynków. O niesamowitych wydarzeniach na Śląsku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przeczytasz więcej na https://rytmy.pl/wydarzenia/katowice/.

Katowicki Spodek

Katowicki Spodek od 1971 roku to jedna z najbardziej rozpoznawalnych hal widowiskowo-sportowych w całym kraju. Nic dziwnego, gdyż jego unikalna budowa przypomina UFO, stąd też nazwa budynku. Architektami byli Maciej Gintowt i Maciej Krasiński. We wnętrzy katowickiego Spodka wydzielonych zostało łącznie aż 11500 miejsc. Bardzo często odbywają się w nim zawody sportowe, targi, imprezy okolicznościowe oraz kongresy i konferencje. 

Klub Podróżników – Namaste

Klub Podróżników Namaste to z pewnością miejsce, które warto odwiedzić. Wyróżnia się na tle wyżej wymienionych budynków swoimi niewielkimi wymiarami, ale pozwala równie dobrze poczuć niesamowitą atmosferę i prawdziwe emocje. Czasem wyjątkowa atmosfera i autentyczne przeżycia rodzą się w mniejszych zakątkach. Taki właśnie jest Klub Podróżników – Namaste w Katowicach, który zaprasza ludzi ciekawych świata na swoje wydarzenia.

Pałac Młodzieży

W Pałacu Młodzieży, mimo nazwy, odnajdzie się nie tylko młodzież, ale także i starsze osoby. Choć jest to placówka wychowania pozaszkolnego, to organizuje ona również wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, spektakli oraz koncertów. Jest to wyjątkowe miejsce, które swoją działalność rozpoczęło w latach 50. ubiegłego wieku. Uwagę z pewnością zwraca jego monumentalny charakter, a także socrealistyczna architektura, która była charakterystyczna dla tego okresu. 

Miejsc, w których organizowane są wydarzenia na Śląsku i w Katowicach jest jednak zdecydowanie więcej. Niemniej wymienione powyżej należą do jednych z najpopularniejszych w tym regionie i głównych dla tego miasta. Ściągają one zarówno światowe, jak i krajowe gwiazdy z różnych dziedzin artystycznych. Z pewnością warto je choć raz odwiedzić.

Redakcja gzm.org.pl