Czy warto korzystać z porównywarki ofert OC / AC?

Ubezpieczenie samochodu można obecnie łatwo wykupić przez internet, szczególnie że takie oferty dostępne są nawet bezpośrednio z konta bankowego. Problem w tym, że bardzo często proponowane ubezpieczenie OC samochodu nie jest tak naprawdę opłacalne dla kierowcy. Zamiast więc pochopnie podejmować tego typu decyzje, warto porównać kilka ofert i wybrać najlepsze ubezpieczenie auta.

  1. Ubezpieczenie samochodu bez tajemnic
  2. Gdzie znaleźć ubezpieczenie OC samochodu?
  3. Jak wybrać idealne ubezpieczenie OC? 

Porównanie ofert OC / AC może się jednak wydawać skomplikowane, szczególnie jeżeli ktoś się na tym nie zna. W związku z tym, zamiast robić to na własną rękę najlepiej skorzystać z profesjonalnej porównywarki, która pozwala w kilka minut wyszukać najlepsze obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz dodatkową ochronę w postaci ubezpieczenia AC. Korzystanie z tego narzędzia nie wiąże się z żadnymi opłatami, a wszystkie informacje można uzyskać online. W podobny sposób kierowca może opłacić wybrane OC i AC, co przekłada się na dodatkową oszczędność czasu.

Ubezpieczenie samochodu bez tajemnic

Niedoświadczeni kierowcy mają czasami problemy ze zrozumieniem różnic pomiędzy ubezpieczeniem OC i AC. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) to podstawowa ochrona, którą musi wykupić każdy właściciel pojazdu. Dzięki temu, jeżeli doszłoby do wyrządzenia szkody osobom trzecim, kierowca pojazdu będzie mógł liczyć na ochronę finansową.

Polisa OC pokrywa między innymi koszty naprawy pojazdu osoby poszkodowanej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie można z niej skorzystać po to, aby naprawić własne auto. Nie można jednak zapominać o ubezpieczeniu OC, ponieważ jest wymagane przez prawo i jeżeli ktoś go nie posiada, to nie może legalnie poruszać się po drogach.

Ubezpieczenie autocasco (AC) to natomiast dobrowolne ubezpieczenie, które cieszy się coraz większą popularnością wśród posiadaczy pojazdów mechanicznych. Ubezpieczenie wyróżnia się szerszym zakresem ochrony, szczególnie że zabezpiecza również przed zdarzeniami losowymi.

Porównaj OC na Najtaniej u Agenta

Gdzie znaleźć ubezpieczenie OC samochodu?

Internetowa porównywarka ofert ubezpieczeń prezentuje w jednym miejscu najlepsze propozycje, jakie w danym momencie mogą zaproponować towarzystwa ubezpieczeniowe. Jest to więc najlepszy sposób na to, aby skorzystać z atrakcyjnego ubezpieczenia OC. Po wypełnieniu krótkiego formularza kalkulator OC AC automatycznie porówna oferty w kilkunastu różnych firmach, dzięki czemu kierowca zyskuje gwarancję, że przedstawiona mu propozycja ubezpieczenia samochodu będzie najkorzystniejsza.

Jak wybrać idealne ubezpieczenie AC?

O ile przy ubezpieczeniach obowiązkowych różnice w zakresie ochrony są praktycznie niezauważalne, to w przypadku AC zdecydowanie warto dokładnie zapoznać się z warunkami umowy. Pozwoli to upewnić się, że ubezpieczenie pojazdu spełnia wszystkie oczekiwania kierowcom, a w ramach umowy ubezpieczenia będzie mógł liczyć na najlepszą ochronę.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że bardzo często można trafić na specjalne oferty – jeżeli ktoś wykupi obowiązkowe ubezpieczenie samochodu razem z dodatkowym ubezpieczeniem AC, to będzie mógł skorzystać z preferencyjnych warunków. Wybierając OC online, warto więc od razu zaznaczyć, że kierowca jest zainteresowany również ochroną autocasco. Można jeszcze rozważyć wybór ubezpieczenia assistance oraz ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, aby zyskać kompleksowy przekrój ofert. Korzystanie z porównywarki do niczego oczywiście nie zobowiązuje, więc każdy może w wolnej chwili sprawdzić, ile zaoszczędzi, jeżeli zmieni dotychczasowego ubezpieczyciela na nową firmę.

Materiał zewnętrzny

Redakcja gzm.org.pl