Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Kultura

Teatry

Dramat, komedia, musical, misterium, spektakl offowy – każdego dnia inny teatr, każdego dnia inne przedstawienie. To jest możliwe właśnie tutaj, w Metropolii, w której działa kilkanaście teatrów. Zajrzyj do każdego z nich, sprawdź repertuar on-line, wybierz coś dla siebie i spędź wspaniały wieczór.

Zobacz listę teatrów


Muzea i Galerie

Płótna Gierymskiego, Grottgera, Matejki, szkielet mamuta, książka wielkości ziarnka piasku, topory średniowiecznych wojów, podziemne wyrobisko, drewniana sikawka strażacka i … niezliczone ilości innych, bezcennych eksponatów można zobaczyć w muzeach i galeriach Metropolii.

Zobacz listę muzeów i galerii


Muzyka

Operowa, chóralna, symfoniczna i kameralna. Metropolia rozbrzmiewa muzyką. Tu usłyszysz dzieła najwybitniejszych kompozytorów w wykonaniu najlepszych solistów i zespołów, krajowych i zagranicznych.

Zobacz gdzie możesz posłuchać wspaniałej muzyki na żywo

Imprezy Cykliczne

Kulturalny kalendarz Metropolii "Silesia" wypełniony jest po brzegi, wiele w nim wydarzeń o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Rawa Blues, Off Festiwal, Górnośląski Festiwal Sztuki Kameralnej, Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" – to tylko niektóre spośród cieszących się największą popularnością. Przyciągają tysiące gości z Polski i zagranicy, są kulturalną wizytówką Metropolii.

Imprezy cykliczne

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a