Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Partnerstwo i współpraca

Oferta inwestycyjna Metropolii

73 działki w 12 miastach– to najnowsza oferta inwestycyjna Metropolii „Silesia” przygotowana na największe targi branżowe w Europie, Expo Real 2011. W Monachium oferta zostanie zaprezentowana za miesiąc, tymczasem już teraz można się z nią zapoznać na stronie internetowej Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

Śląsk Polską Doliną Krzemową?

Województwo Śląskie nie jest liderem w zakresie innowacyjnej gospodarki. Będąc trzecim ośrodkiem akademickim w Polsce i wytwarzając 14 procent PKB jesteśmy w środku krajowej klasyfikacji, a powinniśmy być liderami – nad tym dlaczego nie jesteśmy zastanawiali się dziś uczestnicy konferencji Śląskie Forum Innowacji 2011.

Drogową Trasą Średnicową do Zabrza

Drogowa Trasa Średnicowa dłuższa o 5 kilometrów. Dziś wieczorem zostanie otwarty kolejny odcinek trasy na terenie Zabrza. Dzięki niemu DTŚ będzie można dojechać do samego centrum miasta. Z tej okazji władze Zabrza zapraszają wszystkich na rodzinny rajd rowerowy na „średnicówce” oraz piknik rodzinny.

Dyskusja o problemie kurczących sie miast

Kurczenie się miast jednym z najważniejszych problemów województwa śląskiego, szczególnie tych zlokalizowanych w rejonie konurbacji katowickiej i policentrycznej aglomeracji rybnickiej. Ten w swej genezie wielowymiarowy problem, który zadomowił się pod koniec XX wieku w naszym regionie ma też wiele, z reguły negatywnych konsekwencji o różnym charakterze. Obok tytułowego demograficznego, także: przestrzenny, ekonomiczny, społeczny, infrastrukturalny czy finansowy.

Ruszył Europejski Kongres Gospodarczy 2011

Premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej, dwóch obecnych i dwóch byłych Komisarzy UE, pięciu ministrów polskiego rządu, blisko 20 sekretarzy i podsekretarzy stanu, ponad 10 prezydentów polskich miast oraz czołowi europejscy przedsiębiorcy - tak zapowiada się trzecia edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego. 16 maja Europejski Kongres Gospodarczy 2011 w Katowicach (European Economic Congress – EEC).

Konferencja w Technoparku

Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce wraz z Parkiem Naukowo – Technologicznym "TECHNOPARK GLIWICE" Sp. z o.o. serdecznie zapraszają w dniach 19-21 maja 2011 r. do Gliwic na XXII Konferencję SOOIPP "INTERNACJONALIZACJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI OPARTEJ NA WIEDZY – rola ośrodków innowacji i przedsiębiorczości".

Minister Grabarczyk obiecał: A1 za darmo

Przewodniczący Górnośląskiego Związku Metropolitalnego Dawid Kostempski złożył na ręce ministra Cezarego Grabarczyka niespełna 60 tysięcy podpisów w sprawie bezpłatnych autostrad w naszym regionie.

Katowice – stolicą europejskiej gospodarki

- Śląsk to wyjątkowe miejsce, w którym warto rozmawiać o konkurencyjności gospodarki europejskiej – powiedział dziś w Katowicach, prezydent RP Bronisław Komorowski. Podkreślił, że Śląsk jest również dobrym miejscem, by pokazywać, jak szukać i wydobywać źródła szans i sukcesów. Przez najbliższe trzy dni Katowice będą stolicą europejskiej gospodarki. Przed południem rozpoczął się IV Europejski Kongres Gospodarczy. Metropolia „Silesia” jest jednym ze współorganizatorów Kongresu.

Metropolia współorganizatorem EKG

Jakie jest i będzie znaczenie obszarów metropolitalnych oraz jakich metropolii chcemy w Polsce – na te i wiele innych pytań odpowiedzą uczestnicy panelu dyskusyjnego „Metropolie w Polsce” organizowanego w ramach IV Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Jest to jeden z 7 paneli, w których wezmą udział prezydenci miast tworzących Górnośląski Związek Metropolitalny.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a