Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Partnerstwo i współpraca

Śląskie atrakcyjne dla inwestorów

Jesteśmy w krajowej czołówce pod względem zasobów pracy, chłonności rynku, infrastruktury gospodarczej i społecznej. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego we współpracy z Instytutem Badań nad Gospodarką Rynkową opracowało raport „Atrakcyjność inwestycyjna województw i podregionów Polski 2008”. W klasyfikacji tej pierwsze miejsce zajęło województwo śląskie, zdecydowanie wyprzedzając mazowieckie, dolnośląskie i wielkopolskie.

Perspektywa stabilnego rozwoju Zabrza

Niezależni eksperci ocenili wiarygodność finansową Miasta Zabrze. Mimo niepewności gospodarczej Zabrze otrzymało prestiżową opinię międzynarodowej agencji ratingowej Fitch Ratings, która pozytywnie oceniła zdolności inwestycyjne miasta.

Dzień otwarty hali

Zbudowaną kosztem ponad 18 mln złotych wielofunkcyjną halę sportową w Bytomiu-Szombierkach będzie można po raz pierwszy odwiedzić 11 lutego podczas Dnia Otwartego Hali Sportowej "Na Skarpie".

Bytom wśród najlepszych

W zarządzaniu miastem dostęp i analiza danych o terenie są czymś powszednim, a rozwój technologii informacyjnych i komunikacyjnych nie pozwala zatrzymać się w miejscu. Bytom od lat znajduje się w czołówce powiatów, które tworzą nowoczesne systemy informacji o terenie. Swoją wysoką pozycję miasto potwierdziło podczas Polskich Warsztatów Projektu „eSDI-Net+” – Najlepsze Praktyki SDI 2009, które odbyły się 29 stycznia w Krakowie.

Fundacja odbuduje dom rudzkiego Rockeffelera

Ruda Śląska 26 stycznia 2009 r. - Odbudowa domu kryjącego sekrety króla cynku i nadanie mu blasku na miarę Zamku Chudów to cele wyznaczone fundacji, której Władze Miasta Ruda Śląska uroczyście przekazały teren, na którym znajduje się Dom Karola Goduli i zamek Ballestremów.

Rekordowa liczba pasażerów w 2008 roku.

2 4126 942 odprawionych pasażerów. Tą liczbą Międzynarodowy Port Lotniczy zamknął 2008 rok, daje to "Katowicom" drugie miejsce w rankingu regionalnych polskich lotnisk, na pierwszym miejscu uplasowały się krakowskie Balice z liczbą 2 mln 923 tys. obsłużonych.

Konferencja

Konferencja: „POTENCJAŁ INWESTYCYJNY KATOWIC I METROPOLII GÓRNOŚLĄSKIEJ” odbyła się 15 stycznia 2009 r., w Katowicach, w sali „Turkusowej” budynku Altus, przy ul. Uniwersyteckiej 13 i skupiła blisko 200 osób zainteresowanych tematem. Organizatorami konferencji byli: Urząd Miasta Katowice, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Górnośląski Związek Metropolitalny.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a