Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Media

4. Metropolitalna Noc Teatrów

Kolejna odsłona Metropolitalnej Nocy Teatrów rozpocznie się już 28 września. W kilkunastu teatrach i ośrodkach kulturalnych na terenie regionu odbywało będzie się wiele atrakcyjnych wydarzeń.

Metropolitalna Noc Teatrów za nami!

Śląskie i zagłębiowskie teatry oraz ośrodki kultury otworzyły swoje podwoje dla żądnych wrażeń mieszkańców regionu, a wszystko to za sprawą czwartej już edycji Metropolitalnej Nocy Teatrów.

Od miasta do metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny zorganizował kolejną konferencję z cyklu „Od miasta do metropolii". Tematem przewodnim spotkania były zagadnienia związane z rolą środowiska oraz energooszczędne rozwiązania w procesie rozwoju miast. Na konferencji zgromadziło się kilkadziesiąt osób reprezentujących jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje zajmujące się ochroną środowiska.

Przetarg na zakup energii

Przetarg na grupowy zakup energii dla 26 śląskich i zagłębiowskich samorządów oraz 120 samorządowych spółek i instytucji został rozstrzygnięty. W jego wyniku spółka Tauron dostarczy gminom w 2014 roku ponad 291 GWh energii za niespełna 73 miliony złotych.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a