Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

"Od miasta do metropolii - drogi rozwoju Europy" III

Status: archiwalna
Kiedy: 2011-11-17
Miejsce: Hotel Angelo ul. Sokolska 24, 40-086 Katowice.
Email kontaktowy: biuro@gzm.org.pl

Opis kliknij, aby rozwinąć tę sekcję

Górnośląski Związek Metropolitalny w dniu 17 listopada 2011 r. zorganizował trzecią konferencję z cyklu: Od miasta do metropolii – drogi rozwoju Europy. Tegoroczna edycja była poświęcona kwestii „zarządzania metropoliami”.

Do wygłoszenia referatów oraz do udziału w panelu dyskusyjnym zaproszono przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej z najważniejszych ośrodków metropolitalnych w kraju oraz ekspertów ze świata nauki.

Niewątpliwie gościem specjalnym konferencji był Greg Clark - uznany na arenie międzynarodowej autorytet w dziedzinie rozwoju i zarządzania miastami. Posiada on 20-letnie doświadczenie w pracy w jednostkach miejskich Londynu oraz innych miast, a obecnie pełni funkcję głównego eksperta ds. rozwoju miast i regionów w rządowym brytyjskim Departamencie Wspólnot i Rozwoju Lokalnego, przewodniczącego Forum OECD ds. rozwoju strategii inwestycyjnych, profesora w Cass Business School w Londynie, doradcy wielu światowych metropolii i korporacji oraz jest współpracownikiem Urban Land Institute. Szerszą informację na temat Grega Clarka znajdą Państwo w zakładce „prelegenci”.

Program kliknij, aby rozwinąć tę sekcję

  • 2011-11-17

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a