Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Mistrzostwa Europy do lat 21 w Tychach

W Tychach zagrają reprezentacje Niemiec, Czech, Włoch oraz Danii oraz półfinaliści Mistrzostw Europy do lat 21. Stadion jest gotowy na przyjęcie najlepszych drużyn w Europie, na miejscu od kilu dni pracują przedstawiciele UEFA i PZPN, w gotowości są też wszystkie służby, które będą czuwały nad bezpieczeństwem kibiców (270 policjantów i blisko 60 strażaków) oraz ponad 100 wolontariuszy.

Na Stadionie Miejskim w Tychach zostaną rozegrane trzy mecze fazy grupowej – 16, 21 i 24 czerwca oraz 27 czerwca - półfinał.  Oprócz Tychów rozgrywki odbędą się w pięciu miastach: Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie i Lublinie. W turnieju wystąpi 12 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy. Do półfinałów awansują zwycięzcy grup oraz drużyna z drugiego miejsca. W sumie rozegranych zostanie 21 meczów, ostatnim będzie finał - 30 czerwca w Krakowie.

 - Turniej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.  Bilety na mecz półfinałowy oraz spotkanie  Czechy – Niemcy zostały już wyprzedane. Cały czas kupić można bilety na dwa pozostałe pojedynki Czechy-Włochy oraz Czechy-Dania. Zapraszamy fanów footballu do Tychów, by wspólnie, na stadionie przeżywać sportowe emocje  - mówi Andrzej Dziuba – prezydent  Tychów.

Rezerwacje  w tyskich hotelach zrobiły grupy kibiców z Czech (to najliczniejsza grupa), Włoch, Niemiec i Danii.  By ułatwić poruszanie się po mieście i dotarcie na stadion wszystkie osoby, które kupiły bilety przez portal ticketpro otrzymały elektroniczny „asystent kibica” dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej.  Można go także znaleźć w tyskich hotelach oraz na stronie: www.tychyu21.pl. „Asystent kibica” będzie także rozdawany kibicom przed meczem przez wolontariuszy. W sumie do Tychów aplikowało 309 kandydatów na wolontariuszy. Po przeprowadzeniu rekrutacji wybrano 108, którzy przez dwa tygodnie będą pracowali na stadionie i poza nim. 

- Wolontariusze będą m.in. pomagali przy wejściu na stadion, akredytacjach, biletach, w biurze organizatora. 30 % z nich to tyszanie, pozostali to głównie mieszkańcy województwa śląskiego, najmłodsi mają 18 lat, najstarszy – Józek Krzynówek z Sosnowca -ma 69 lat. To najstarszy wolontariusz całego turnieju – mówi Piotr Solik – koordynator ds. wolontariatu podczas UEFA U21 w Tychach.

BEZPŁATNA KOMUNIKACJA

W  dniach rozgrywania meczów wszyscy posiadacze biletów oraz akredytacji uprawnieni są do bezpłatnych przejazdów w całej sieci MZK Tychy oraz na dodatkowych liniach.

- Dodatkowo, w celu ułatwienia kibicom dojazdu na mecze i powrotu po ich zakończeniu zostaną uruchomione 3 dodatkowe linie o oznaczeniu Stadion 1, Stadion 2, Stadion 3. Autobusy na dodatkowych liniach kursowały będą ok. 2 godziny przed rozpoczęciem meczu z częstotliwością co 20 minut – mówi Andrzej Ochman – dyrektor MZK w Tychach.

Zachęcamy kibiców do pozostawienia swoich samochodów i dotarcia na mecze środkami komunikacji miejskiej organizowanej przez Miasto Tychy.

PARKINGI:

Główne, najbliższe stadionu parkingi dla kibiców:

1.     ul. Starokościelna – parking nad potokiem – ok. 20 autokarów i 250 samochodów osobowych.

2.     ul. Sadowa – parking przy Giełdzie Kwiatowej – ok. 150 samochodów.

3.     ul. Edukacji – parking przy pomniku walki i pracy – ok. 30 autokarów – w przypadku braku konieczności zapewnienia miejsc dla autokarów możliwość ustawienia samochodów osobowych.

4.     al. Niepodległości – parking przy Urzędzie Miasta – ok. 300 samochodów.

Parkingi rezerwowe:

1.     Parking wielopoziomowy przy dworcu PKP – ponad 352 miejsca.

2.     Parking wielopoziomowy przy Lodowisku – ponad 322 miejsca.

Wszystkie powyższe parkingi podczas turnieju będą ogólnodostępne bezpłatne, udostępnione na min. 2 godziny przed meczem.

DOJAZD NA STADION

Na stadion z Dworca PKP będzie można dostać się bezpośrednio autobusami linii 21, 75, 82, 273, 262, 536, 696 oraz trolejbusami linii B, D, E. Aby dostać się na obiekt, należy wysiąść na przystanku Tychy Stadion. Podróż trwa niespełna kwadrans. 

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a