Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Industriada 2017

W rytmie maszyny, w strugach deszczu i w obecności ponad 84 000 uczestników – tegoroczne święto Szlaku Zabytków Techniki dowiodło, że INDUSTRIADA drobiła się publiczności, której nie przestraszy nawet kilkugodzinne załamanie pogody

Chociaż program tegorocznego święta Szlaku Zabytków Techniki powstawał w rytmie maszyny, to został stworzony z myślą o ludziach. Zarówno tych, którzy kiedyś przyczyniali się do tworzenia przemysłowych tradycji województwa, jak i tych, którzy teraz chcą te tradycje poznawać. Wysiłek kilku tysięcy pasjonatów, artystów, przedstawicieli instytucji, samorządów i firm zaangażowanych w organizację tegorocznej INDUSTRIADY doceniło ponad 84 000 osób, które wzięły udział w święcie Szlaku Zabytków Techniki.  

"O skali zainteresowania festiwalem dobrze świadczy fakt, że blisko 700 miejsc na zwiedzanie EC Szombierki rozeszło się w niespełna 8 godzin, a w pierwszej minucie po otwarciu rezerwacji organizatorzy otrzymali 200 e-maili. Podobnym powodzeniem cieszyły się także wydarzenia dostępne odpłatnie. Na przykład 120 biletów na przedpremierowe zwiedzanie Sztolni Królowa Luiza (każdy po 59 zł) zostało wyprzedane w dwa dni. Jak zwykle oblegana była także kopalnia Guido, a zwiedzanie trwało tam aż 14 godzin. Wszystko to pokazuje, że dobrze przygotowane wydarzenia są doceniane przez odbiorców" – mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Po raz pierwszy w historii festiwalu jego uczestnicy mogli korzystać z tak bogatej oferty bezpłatnego transportu publicznego. Oficjalni przewoźnicy festiwalowi: Koleje Śląskie, KZK GOP i MZK Tychy udostępnili wszystkie linie kursujące w sobotę 10 czerwca. Ze strony industriada.pl pobrano prawie 8000 kuponów upoważniających do bezpłatnego przejazdu liniami KZK GOP i ponad 1000 kuponów pozwalających na bezpłatną jazdę pojazdami MZK Tychy.

 

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a