Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Aktualności

Międzynarodowy projekt Periurban

Przedstawiciele Metropolii „Silesia” wzięli udział w roboczym spotkaniu poświęconym udziałowi w projekcie pn. „Parki PERIURBAN – Poprawa Warunków Środowiskowych na Pograniczach Obszarów Miejskich”. Dzięki międzynarodowym kontaktom nastąpi wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie zagospodarowania terenów zielonych na pograniczach obszarów miejskich.

PERIURBAN PARKS

Górnośląski Związek Metropolitalny został partnerem międzynarodowego projektu pn. „Parki PERIURBAN – Poprawa Warunków Środowiskowych na Pograniczach Obszarów Miejskich”.

Expo Silesia

Expo Silesia - podsumowanie sezonu i nowa nazwa właściciela Trzynaście imprez targowych, blisko 900 wystawców krajowych i zagranicznych i około 55 tysięcy zwiedzających. – takim wynikiem zakończyło cykl imprez wiosennych w Centrum Targowo Wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu.

Inwestorzy wybierają Rudę Śląską

Drogowa Trasa Średnicowa od wielu lat ułatwia komunikację samochodową w konurbacji katowickiej. Obecnie DTŚ przebiega od Katowic poprzez Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską. Docelowo dotrze do Zabrza i Gliwic, gdzie przewiduje się przyłączenie DTŚ do powstającej autostrady A1.

Mysłowice doczekały się stacji dializ

O dwanaście nowoczesnych stanowisk do oczyszczania krwi z toksyn wzbogacił się Szpital nr 2 im. dr. Tadeusza Boczonia w Mysłowicach. W mieście otwarto pierwszą stację dializ dla osób cierpiących na schorzenia nerek. Dotychczas pacjenci zmuszeni byli korzystać z usług stacji dializ zlokalizowanych w sąsiednich miastach, m.in. w Katowicach, Sosnowcu czy Jaworznie.

O termomodernizacji

Metropolia „Silesia” była organizatorem seminarium nt III-ej edycji konkursu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego „system zielonych inwestycji”, część 1) – zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej. Uczestnikami seminarium byli przedstawiciele urzędów poszczególnych miast Metropolii, uczelni wyższych, instytucji kościelnych oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Tematykę seminarium przybliżył zgromadzonym Wojciech Stawiany – Doradca w Zespole Strategii i Współpracy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Śląskie jak magnes dla inwestorów

Województwo śląskie na pierwszym miejscu w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. Po raz szósty eksperci gospodarczy prześwietlili dokładnie województwa, badając najważniejsze czynniki sprzyjające inwestycjom. Na liście znalazło się sześć województw o najwyższej i ponadprzeciętnej atrakcyjności inwestycyjnej.

Projekt PERIURBAN PARKS

W ramach realizacji międzynarodowego projektu Periurban Parks - Improving Environmental Conditions (tj. Poprawa warunków środowiskowych na pograniczach obszarów miejskich) 23-24 września 2010 r. odbyło się kolejne spotkanie w Sofii. Dla Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, który dołączył do projektu 3 miesiące temu, było to pierwsze spotkanie z pozostałymi trzynastoma partnerami z różnych państw Europy.

Dąbrowa Górnicza: Zero tolerancji

Sytuacja jest pod kontrolą. Wczorajsze zatrzymanie było zaplanowane i mieliśmy pełną wiedzę o prowadzonym postępowaniu. Dla tego typu zachowań musi być zero tolerancji. – podsumowuje wczorajsze zatrzymanie Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a