Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Aktualności

Świętochłowice: Tłumy na świętochłowickiej Skałce

Mieszkańcy miasta licznie wzięli udział w tegorocznym Święcie Miasta, które zorganizowane zostało na Skałce. To dwudniowe wydarzenie rozpoczął wspaniały korowód, w którym ulicami miasta przemaszerowały władze miasta, radni, przedstawiciele miast partnerskich Świętochłowic, a także uczniowie szkół, dzieci z przedszkoli i mieszkańcy Świętochłowic. Większość uczestników parady zaprezentowała się we wspaniałych kolorowych strojach.

Piekary Śląskie: Rodzinnie w Piekarach

zdjęcia bliźniaków z 1912 roku, ślub uchwycony… 100 lat temu, małżeństwo na wakacjach na przełomie XIX wieku - tak w niewielkim skrócie można opisać wystawę fotograficzną „Ona i on w obiektywie”, którą już 16 maja br będzie można zobaczyć w Piekarach Śląskich. Na wernisaż nadesłano przeszło 350 zdjęć …pożółkłych, lekko zniszczonych, ale cennych w rodzinnych archiwach.

Tychy: Mistrzostwa Europy Prezydentów i Burmistrzów

Za kilka dni Tychy staną się stolicą europejskiej piłki. Przez cztery dni w mieście będzie można oglądać mecze na naprawdę najwyższym poziomie, bo poziom zajmowanych stanowisk przez zawodników robi wrażenie. Na murawie pojawią się prezydenci i burmistrzowie z ośmiu europejskich państw.

Tychy: Aquapark - konkurs rozstrzygnięty

Baseny ze sztucznymi falami, skały, wodospady, gejzery, wysepki i zespół zjeżdżalni to tylko niektóre atrakcje, jakie będzie można znaleźć w tyskim Aquaparku. Dziś rozstrzygnięto konkurs na koncepcję architektoniczno-funkcjonalną Parku Wodnego w Tychach.

Rozpoczyna się kolejny projekt finansowany ze środków unijnych

Górnośląski Związek Metropolitalny rozpoczyna realizację międzynarodowego projektu pn. „SERPENTE – Poprawa Efektywności Energetycznej Obiektów Użyteczności Publicznej” (ang. SERPENTE - Surpassing Energy Targets through Efficient Public Buildings). Przedsięwzięcie realizowane będzie w okresie od 01.01.2012 r. do 31.12.2014 r. (36 m-cy) i współfinansowane w 85% ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG IV C (tj. 1,5 mln euro z 1,9 mln euro - całkowitej wartości projektu).

Piekary Śląskie: Najlepsi pokażą murala

Jedni z najlepszych specjalistów od malowania murali w Polsce poprowadzą warsztaty w czasie piekarskiego Street Art Festivalu. Uczestnicy zajęć poznają techniki posługiwania się „puszkami”, a najlepsze prace będą mogli zobaczyć mieszkańcy na specjalnej wystawie. Warsztaty odbędą się 21. kwietnia o 15.00 (Bartosz Ślusarski i Wunder Fabrik) oraz 22. kwietnia o 10.00 (0700 team). Zapraszamy wszystkich chętnych. Wstęp wolny!

Tychy: Aktywni 60 +

Lekcje tańca, potańcówki, kino, ćwiczenia na matach oraz wiele atrakcji dla miłośników gier planszowych i szachów – to tylko kilka z propozycji, jakie przygotowano dla tyskich seniorów. W kwietniu ruszy w mieście program „Aktywni60 +” .

Międzynarodowy projekt SERPENTE rozpoczęty

Metropolia Silesia uczestniczy w kolejnym unijnym projekcie poświeconym poprawie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej. Zgodnie z oficjalnym harmonogramem projekt rozpoczął się styczniu 2012 r., jednak w praktyce pierwsze spotkanie wszystkich 10. partnerów odbyło się w dniach 16-18 kwietnia br. w Brukseli.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a