Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Aktualności

Tychy: Wyróżniony plac zabaw

Amerykański portal „Flavorwire” zaliczył tyski wodny plac zabaw wybudowany na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany do najbardziej niezwykłych placów zabaw na świecie. Wymieniono go obok 15 innych placów zabaw obiektów m.in. ze Szwecji, Japonii, Niemiec, Francji, Hiszpanii czy Chin.

Dąbrowa Górnicza: Dąbrowa rowerowa - konsultacje społeczne

Dąbrowa Górnicza kojarzy się ze zbiornikami Pogoria, Pustynią Błędowską, aktywnym wypoczynkiem, w tym coraz częściej także z rowerzystami. Jednym z priorytetów miasta jest przyjazna komunikacja rowerowa. Dlatego rozpoczynamy konsultacje społeczne na temat problemów, jakie napotykają rowerzyści oraz możliwych rozwiązań przedstawionych w Studium Głównych Tras Rowerowych w Gminie Dąbrowa Górnicza.

Świętochłowice: Tłumy na świętochłowickiej Skałce

Mieszkańcy miasta licznie wzięli udział w tegorocznym Święcie Miasta, które zorganizowane zostało na Skałce. To dwudniowe wydarzenie rozpoczął wspaniały korowód, w którym ulicami miasta przemaszerowały władze miasta, radni, przedstawiciele miast partnerskich Świętochłowic, a także uczniowie szkół, dzieci z przedszkoli i mieszkańcy Świętochłowic. Większość uczestników parady zaprezentowała się we wspaniałych kolorowych strojach.

Piekary Śląskie: Rodzinnie w Piekarach

zdjęcia bliźniaków z 1912 roku, ślub uchwycony… 100 lat temu, małżeństwo na wakacjach na przełomie XIX wieku - tak w niewielkim skrócie można opisać wystawę fotograficzną „Ona i on w obiektywie”, którą już 16 maja br będzie można zobaczyć w Piekarach Śląskich. Na wernisaż nadesłano przeszło 350 zdjęć …pożółkłych, lekko zniszczonych, ale cennych w rodzinnych archiwach.

Tychy: Mistrzostwa Europy Prezydentów i Burmistrzów

Za kilka dni Tychy staną się stolicą europejskiej piłki. Przez cztery dni w mieście będzie można oglądać mecze na naprawdę najwyższym poziomie, bo poziom zajmowanych stanowisk przez zawodników robi wrażenie. Na murawie pojawią się prezydenci i burmistrzowie z ośmiu europejskich państw.

Tychy: Aquapark - konkurs rozstrzygnięty

Baseny ze sztucznymi falami, skały, wodospady, gejzery, wysepki i zespół zjeżdżalni to tylko niektóre atrakcje, jakie będzie można znaleźć w tyskim Aquaparku. Dziś rozstrzygnięto konkurs na koncepcję architektoniczno-funkcjonalną Parku Wodnego w Tychach.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a