Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Aktualności

Konsultacje w sprawie śmieci

19 marca 2010 r. w siedzibie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego z przedstawicielami miast Metropolii „Silesia” spotkali się wykonawcy dokumentacji przedprojektowej Systemu gospodarki odpadami.

Ojciec fundamentem rodziny

Od 22 do 30 maja 2010 r. odbędzie się III edycja Metropolitalnego Święta Rodziny. Towarzyszyć jej będzie myśl – „Ojciec fundamentem rodziny”.

Informacja w przestrzeni publicznej Metropolii

25 marca 2010 r. o godzinie 10.00 w auli Kazimierza Lepszego w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej 12 w Katowicach odbędzie się konferencja "Informacja w przestrzeni publicznej Metropolii - od Metropolii jako instytucji do Metropolii jako przestrzeni społecznego przekazu" poświęcona zagadnieniom informacji w przestrzeni publicznej metropolii.

Metropolitalny System Informacji

Metropolia „Silesia” złożyła wniosek o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na budowę Systemu Informacji Metropolitalnej. Projekt zakłada stworzenie skutecznego, spójnego i nowoczesnego systemu informowania o podstawowych funkcjach miast wchodzących w skład metropolii.

Wspólny głos prezydentów Metropolii

Wszyscy prezydenci Metropolii "Silesia" podpisali się pod listem do Cezarego Grabarczyka, ministra infrastruktury, w którym domagają się usunięcia zapisów w umowie z koncesjonariuszem Autostrada Małopolska uniemożliwiających współfinasowanie przez Państwo przebudowy DK 79 w Jaworznie oraz miastach leżących między Metropolią "Silesia a Krakowskim Obszarem Metropolitalnym.

Metropolia "Silesia" w czołówce

15 grudnia w Warszawie odbyła się konferencja prezentująca raport „Atrakcyjność inwestycyjna województw i podregionów Polski 2009” przygotowany przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a