Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Aktualności

Informacja w przestrzeni publicznej Metropolii

25 marca 2010 r. o godzinie 10.00 w auli Kazimierza Lepszego w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej 12 w Katowicach odbędzie się konferencja "Informacja w przestrzeni publicznej Metropolii - od Metropolii jako instytucji do Metropolii jako przestrzeni społecznego przekazu" poświęcona zagadnieniom informacji w przestrzeni publicznej metropolii.

Metropolitalny System Informacji

Metropolia „Silesia” złożyła wniosek o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na budowę Systemu Informacji Metropolitalnej. Projekt zakłada stworzenie skutecznego, spójnego i nowoczesnego systemu informowania o podstawowych funkcjach miast wchodzących w skład metropolii.

Wspólny głos prezydentów Metropolii

Wszyscy prezydenci Metropolii "Silesia" podpisali się pod listem do Cezarego Grabarczyka, ministra infrastruktury, w którym domagają się usunięcia zapisów w umowie z koncesjonariuszem Autostrada Małopolska uniemożliwiających współfinasowanie przez Państwo przebudowy DK 79 w Jaworznie oraz miastach leżących między Metropolią "Silesia a Krakowskim Obszarem Metropolitalnym.

Metropolia "Silesia" w czołówce

15 grudnia w Warszawie odbyła się konferencja prezentująca raport „Atrakcyjność inwestycyjna województw i podregionów Polski 2009” przygotowany przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a