Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Aktualności

Szansa dla metropolii ?

Unia Europejska stawia na zrównoważony rozwój obszarów miejskich. W nowym okresie finansowania na lata 2014 – 2020 miasta mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Warunkiem podstawowym otrzymania tych środków będzie współpraca z innymi miastami oraz posiadanie strategii zrównoważonego rozwoju. O szczegółach mówiono dziś w Katowicach podczas konferencji „Miasto 2012”.

Porozumienie w sprawie energii podpisane!

193 GWh energii elektrycznej chce kupić 20 śląskich i zagłębiowskich samorządów oraz 41 samorządowych instytucji, spółek i szpitali. W siedzibie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego zostało dziś podpisane porozumienie w sprawie grupowego zakupu energii elektrycznej. – Jesteśmy pionierami. Jeszcze nikt przed nami nie ogłaszał tak dużego przetargu na zakup energii – podkreśla przewodniczący GZM, prezydent Dawid Kostempski. To z inicjatywy Metropolii „Silesia” doszło do podpisania porozumienia.

Zielona Księga Metropolii

- Elementem napędzającym rozwój gospodarczy kraju były, są i będą obszary metropolitalne – uważa prezydent Poznania, Ryszard Grobelny. Jego zdaniem „sprawność funkcjonowania rozwoju gospodarczego kraju będzie zależała od sprawności funkcjonowania obszarów metropolitalnych”. O wpływie metropolii na rozwój kraju rozmawiano przez dwa dni podczas konferencji „Polskie Metropolie – dokonania i kierunki rozwoju” zorganizowanej w Poznaniu.

Płatne autostrady - bilans zysków i strat

„Płatne autostrady - bilans zysków i strat” to konferencja organizowana 18 kwietnia w hotelu Angelo w Katowicach przez Metropolię „Silesia” przy współudziale Samorządu Województwa Śląskiego.

Zmiana władz GZM

Na pierwszym posiedzeniu po wyborach samorządowych zebrali się członkowie Zgromadzenia Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

II Konferencja

Górnośląski Związek Metropolitalny w dniach 18-19 listopada 2010 r. zorganizował drugą konferencję z cyklu: Od miasta do metropolii – drogi rozwoju Europy.

Nowy dyrektor Biura GZM

Zarząd Górnośląskiego Związku Metropolitalnego zdecydował na posiedzeniu 24 sierpnia 2010 r. o rozwiązaniu umowy z dotychczasowym dyrektorem Biura.

Rozprawa administracyjna

17 czerwca 2010 r. w Miejskim Centrum Kultury odbyła się rozprawa administracyjna, która była elementem postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów (TPOK) zlokalizowanego przy ul. Szyb Walenty w Rudzie Śląskiej.

Rozprawa administracyjna

17 czerwca 2010 r. o godz. 1600 w Miejskim Centrum Kultury im.H.Bisty w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu przy ul. Piotra Niedurnego 69, w sali widowiskowej odbędzie się rozprawa administracyjna w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie Zakładu Termicznego Przekształcenia Odpadów (TPOK) w Rudzie Śląskiej dla Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, zlokalizowanego przy ul. Szyb Walenty w Rudzie Śląskiej.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a