Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Aktualności

Metropolia pod napięciem

Zapraszamy na konferencję pt. „Metropolia pod napięciem", która odbędzie się w dniu 29 września 2017, w sali konferencyjnej CINiBA, ul. Bankowa 11a w Katowicach.

Kontynuacja sesji

Dzisiaj, tj. we wtorek 12 września odbędzie się druga część pierwszej sesji Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Jest zarząd metropolii!

I sesja Zgromadzenia Metropolii, rozpoczęła się 29 sierpnia w Katowicach w Sali Sejmu Śląskiego i po dwutygodniowej przerwie była kontynuowana 12 września 2017 r.

Metropolitalna Noc Teatrów 2017

8. Metropolitalna Noc Teatrów przypada w tym roku 30 września. Impreza doczekała się swoich wiernych widzów, którzy tłumnie odwiedzają teatry w ostatnią sobotę września. W tym roku, jak zwykle, będzie w czym wybierać, a jedynym problemem jest to, że nie można być w wielu miejscach jednocześnie. Można jednak skomponować sobie własny program MNT i cieszyć się magią teatru do późnych godzin nocnych.

Europejski Kongres Małych I Średnich Przedsiębiorstw 2017

Generują 50% PKB i tworzą ponad 70% miejsc pracy. Współutrzymują ZUS i wydatnie dokładają się do programu 500+. Pomimo tego napotykają na szereg utrudnień – nie tylko fiskalno-prawnych – w codziennej działalności. Małe i średnie przedsiębiorstwa coraz częściej mówią: „uwolnić biznes!” Pod tym wielowątkowym hasłem ruszyła rejestracja uczestników VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach! GZM jest współgospodarzem tego wydarzenia po raz 7.

Pierwsze posiedzenie Zgromadzenia Metropolii

Załączamy porządek I sesji Zgromadzenia Metropolii, która odbędzie się 29 sierpnia w Katowicach. Prezydent Katowic rozesłał go do wszystkich gmin tworzących metropolię. Poniżej zamieszczamy także komentarz prezydenta Marcina Krupy w/s I sesji Zgromadzenia.

Folder o metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny przed pierwszym posiedzeniem Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przygotował folder o nowym związku metropolitalnym w woj. śląskim.

5 nowych stacji rowerowych w Katowicach!

Od poniedziałku 31 lipca do dyspozycji mieszkańców zostaje oddanych 5 nowych stacji rowerów miejskich. To uzupełnienie już istniejącej infrastruktury, która obejmuje w tym momencie łącznie 35 stacji.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a