Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Aktualności

Katowice w Dolinie Krzemowej

Delegacja Miasta Katowice, na czele z prezydentem Marcinem Krupą, wraz z przedstawicielami katowickich firm wzięła udział w kilku wydarzeniach organizowanych w Dolinie Krzemowej w ramach inauguracji biura reprezentacyjnego Miasta Katowice w Palo Alto w USA w dniach 26-29 czerwca br.

Uczelnie dla "ogrodu metropolii"

Rektorzy publicznych uczelni wyższych regionu będą osobiście doradzać władzom „ogrodu metropolii”. 23 czerwca 2017 r. podpisano porozumienie powołujące Radę Naukową Parku Śląskiego.

Industriada 2017 podsumowana

84 tysiące osób, mimo kapryśnej aury, uczestniczyło 10 czerwca 2017 w święcie Szlaku Zabytków Techniki. Większość z nich wysoko ocenia Industriadę i zapowiada udział w kolejnej edycji.

Zgromadzenie GZM

23 czerwca odbyło się kolejne Walne Zgromadzenie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego w Katowicach.

Dobre praktyki rowerowe

20 czerwca w Żarkach z inicjatywy Śląskiego Oficera Rowerowego odbyło się spotkanie rowerowe urzędników samorządowych pod nazwą „Swojego nie znacie… czyli dobre praktyki rowerowe”, w którym udział wziął również przedstawiciel Biura GZM.

Relacja z XII Forum Nowej Gospodarki

W Parku Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum w Katowicach odbyła się dwunasta już edycja Forum Nowej Gospodarki będącego miejscem spotkań i wymiany doświadczeń liderów nauki, biznesu i administracji. Tym razem, 9 czerwca grono ekspertów dyskutowało o niskiej emisji i wyzwaniach jakie stawia przed nami walka z tym problemem, a także o gospodarce niskoemisyjnej jako szansie dla rozwoju województw śląskiego i małopolskiego. Górnośląski Związek Metropolitalny był patronem tego wydarzenia.

Mistrzostwa Europy do lat 21 w Tychach

W Tychach zagrają reprezentacje Niemiec, Czech, Włoch oraz Danii oraz półfinaliści Mistrzostw Europy do lat 21. Stadion jest gotowy na przyjęcie najlepszych drużyn w Europie, na miejscu od kilu dni pracują przedstawiciele UEFA i PZPN, w gotowości są też wszystkie służby, które będą czuwały nad bezpieczeństwem kibiców (270 policjantów i blisko 60 strażaków) oraz ponad 100 wolontariuszy.

Industriada 2017

W rytmie maszyny, w strugach deszczu i w obecności ponad 84 000 uczestników – tegoroczne święto Szlaku Zabytków Techniki dowiodło, że INDUSTRIADA drobiła się publiczności, której nie przestraszy nawet kilkugodzinne załamanie pogody

Kolejne drogi dla rowerzystów w Rudzie Śląskiej

Kolejne rowerowe inwestycje będą realizowane w Rudzie Śląskiej. Jeszcze w tym roku w mieście wybudowana zostanie m.in. ponad 2 km ścieżka rowerowa wiodąca od ul. Chryzantem w Rudzie do ul. Niedurnego przy DTŚ w Chebziu. Podobna inwestycja realizowana będzie wzdłuż przebudowywanej obecnie ul. Górnośląskiej. Rozpocznie się także budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Obrońców Westerplatte. Ponadto rudzki magistrat zlecił opracowanie dokumentacji na kolejnych 8,3 km dróg rowerowych.

Szczyt Klimatyczny 2018 w Katowicach!

- Szczyt Klimatyczny ONZ (COP24) w grudniu 2018 roku odbędzie się w Katowicach – zapowiedzieli dziś na konferencji prasowej Jan Szyszko, Minister Środowiska oraz Marcin Krupa, prezydent Katowic. Prezydent Marcin Krupa podkreślał, że to doskonała wiadomość nie tylko dla Katowic, ale także dla wszystkich mieszkańców całej powstającej ponad dwumilionowej metropolii. W opinii specjalistów najsilniejszym kontrkandydatem stolicy woj. śląskiego był Gdańsk.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a